پارچه نظامی را بشناسیم

وقتی که نامی از پارچه نظامی می آید ناخودآگاه ذهن همه به سوی پارچه هایی با طرح های پلنگی، دیجیتال، کامپیوتری و چریکی می رود، پارچه هایی که در قالب یک لباس با فرم و شکل خاصی دوخته شده اند و بر تن پرسنل نیروی های نظامی و شبه نظامی کشور می باشد.
البته در چند سال اخیر طرح های استفاده شده در این پارچه ها وارد لباس های روز مردم نیز شده است و در برخی موارد از آنها استفاده می شود.
پارچه هایی با جنس های تترون، فاستونی، ترگال، کجراه، برزنتی و نانو از انواع پارچه هایی هستند که برای تهیه پارچه نظامی از آنها استفاده می شود.

پارچه نظامی باید دارای چه ویژگی هایی باشد
عموما پارچه هایی که برای دوخت لباس نظامیان استفاده می شود باید دارای ویژگی های خاصی باشند، نوع پارچه، طرح آن و ضخامت پارچه با توجه به محیط و منطقه ای که یک نظامی قرار است آن را بر تن کند متفاوت است.
امروزه تولید پارچه نظامی در کشور ما رونق خوبی دارد زیرا با توجه به اوضاع خاورمیانه کشورهایی مانند لبنان، سوریه، عراق و … نسبت به خرید پارچه نظامی اهتمام می ورزند و به همین دلیل صادراتش خوب می باشد.
این پارچه ها باید دارای جنسی محکم و سبک باشند و طرح و رنگ آن نیز باید به گونه ای انتخاب شود که امکان استتار را داشته باشد، البته بسیاری از تولیدکنندگان سعی می کنند با استفاده از تکنولوژی های روز پارچه های ضدگلوله ای را تولید کنند تا میزان فروش پارچه نظامی تولیدی آنها بیشتر شود.
همچنین ناگفته نماند که پارچه ای که برای لباس های نظامیان استفاده می شود باید بسیار مستحکم باشد و در برابر مواد شیمیایی و سمی و حرارت بالا قابلیت نفوذ ناپذیری داشته باشد.
نظامیان ساعات زیادی لباسشان را بر تن دارند به همین دلیل باید از پارچه هایی برای دوخت لباس های آنها استفاده شده باشد که به راحتی تمیز شوند و کثیفی ها را کمتر به خود جذب کنند.
انواع پارچه ای که برای لباس نظامیان به کار می رود باید طوری باشد که قابلیت پوشش در فصول گرم و سرد سال را نیز داشته باشند.
طرح های پارچه هایی که برای لباس های نظامیان به کار می رود در هر ارگان متفاوت است برخی حالت پلنگی و چریکی دارند و برخی ساده و دارای طرح های خاص می باشند که بنا به تقاضا و میزان خرید و فروش، قیمت پارچه نظامی متفاوت می باشد.
یکی دیگر از موضوعات مهم در میزان تولید این پارچه ها رنگ پارچه می باشد، نظامیانی که در محیط های سرسبز و جنگلی خدمت می کنند دارای لباس هایی به رنگ سبز و لجنی می باشند، برای مناطق کویری و بیابانی پارچه به کار رفته در لباس افراد به رنگ قهوه ای می باشد.
برای محیط های سردسیر و برفی لباس نظامیان سفید و برای کسانی که در دریا خدمت می کنند پارچه به کار رفته به رنگ آبی می باشد.

خرید و فروش انواع پارچه های نظامی
معروف ترین پارچه نظامی پارچه لباس های سربازان آمریکایی می باشد که در تمام جهان شناخته شده می باشند و در ایران هم پارچه های پلنگی میزان خرید و فروش و تقاضای بیشتری دارند.
قیمت خرید و فروش پارچه به عواملی همچون ضخامت، کشش و میزان تار و پود به کار رفته در آن بستگی دارد، البته نباید از این نکته نیز گذشت که برای خرید عمده پارچه نظامی باید به سراغ نمایندگی های فروش عمده پارچه نظامی رفت تا در میزان هزینه ها صرفه جویی شود و همچنین پارچه با کیفیت تری نیز خریداری کرد.
کارخانه های نساجی در هنگام تولید پارچه سعی می کنند پارچه ها را در کیفیت های گوناگون تولید کنند تا بتوانند قیمت های متفاوتی برای آنها در نظر بگیرند.
برای خرید پارچه نظامی ارزان و صرفه جویی در هزینه ها باید به دنبال پارچه هایی رفت که دارای تار و پود کمتری باشند.
البته ناگفته نماند که علاوه بر کیفیت و نوع پارچه، محل خرید و نوع خرید هم می تواند بر قیمت پارچه تاثیر گذار باشد.
پارچه نظامی ارزان قیمت را می توان از مراکز فروش عمده آن خریداری کرد و همچنین شهرهایی که دارای کارخانه های نساجی می باشند عموما پارچه ها را با قیمت های مناسب تری به فروش می رسانند.

فروش پارچه نظامی- خرید پارچه نظامی- قیمت پارچه نظامی- فروش عمده پارچه نظامی- خرید عمده پارچه نظامی- پارچه نظامی ارزان- پارچه نظامی ارزان قیمت- تولید پارچه نظامی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *