کاربرد سازه چادری در فضاهای عمومی

با افزایش جمعیت و گسترش فضا های مختلف برای رفت و آمد، کاربرد سازه چادری هم روز به روز رو به افزایش است.
این سایبان ها با توجه به جنسی که دارند در شرایط آب و هوایی هر منطقه، برای استفاده مناسب هستند.
این سازه ها را امروزه در فضا های عمومی بیشتر مشاهده می کنیم.
در پارک ها و فضای سبز هم بیش از پیش از نصب سازه چادری بعنوان سایبان و استراحتگاه برای مردم استفاده می شود.
در ساحل دریا ها که آفتاب بصورت مستقیم می تابد، با نصب این نوع سایبان، مردم مطمئنا از این فضا لذت بیشتری می برند تا هنگامی که به سایه احتیاج دارند از آن بهره ببرند.
اخیرا نمایشگاه های فصلی را می بینیم که برای برپایی این نمایشگاه ها از سایبان های پارچه ای استفاده می کنند که محافظ خوبی هم در برابر آفتاب و هم بارندگی است و مردم راحت تر می توانند از نمایشگاه دیدن کنند.
خیلی از سالن های ورزشی از جمله زمین های تنیس، استخر ها و بخصوص استادیوم های فوتبال هم از این سازه های پارچه ای استفاده می کنند.
کافه ها و رستوران های زیادی هستند که علاوه بر فضای بسته ی خود، فضای بازی را هم برای مشتریان خود در نظر گرفته اند و با نصب این سایبان ها توسط سازنده سازه چادری علاوه بر استفاده راحت تر مشتریان از مکان مورد نظر، به زیبایی فضا هم افزوده اند.
در دنیا، این سازه ها استفاده ها و کاربردهای فراوانی دارند که چند سالی است بعنوان سایبان آمفی تئاتر هم از آن ها استفاده می شود.
در سال های اخیر با وقوع سیل و زلزله ها از این سازه های پارچه ای برای ساخت بیمارستان های صحرایی استفاده کردند.

تاثیر زیبایی سازه چادری در فضاهای عمومی
اجرای سازه چادری در جاهای مختلف انجام می شود مثل روف گاردن ها و ویلا های شخصی، علاوه بر این نوع مکان ها در فضاهای عمومی هم اخیرا بیشتر دیده می شود که از این نوع سایبان استفاده شود.
این سازه ها در فضای باز مثل سایبان پارک و در کنار درختان و چمن، در کنار دریا، نمای بسیار زیبایی دارد که همگان را به استفاده و نصب این سازه ها ترغیب می کند.
در مجله های طراحی شهری، طراحی فضای سبز و دکوراسیون دیده می شود که وقتی از این سازه های پارچه ای استفاده می شود چه نمای زیبا و جدیدی بوجود می آورد.
سازه چادری با اینکه جلوی نور شدید آفتاب را می گیرد ولی وقتی در زیر این سایبان در حال استراحت هستید یک نور ملایم و دل انگیز از آن عبور می کند که بسیار برای استفاده کنندگان خوشایند است.
مراکز خرید و مال های جدید را برای زیبایی بیشتر به گونه ای می سازند که قسمتی از فضای مرکز خرید رو باز باشد که بوسیله ی این چادر ها پوشش داده شود و نور ملایمی به این قسمت می تابد که برای تردد کنندگان دراین فضا بسیار دلنشین است و اصولا در قسمتی که این سایبان ها قرار دارند، کافی شاپ ها مستقر می شوند و نظر مشتری را بسیار به خود جلب می کند.
نوع طراحی سازه چادری در هر مکانی بسته به خواست مشتری و موقعیت فضا انجام می شود که در زیبایی بسیار نقش دارد.
اجرای سازه چادری جهت سایبان فضاهای عمومی و صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز
کسانی که قصد خرید این سازه ها را دارند می توانند در اینترنت جستجو و جاهایی که فروش سازه چادری
انجام می دهند را پیدا کنند، با مراجعه به این مراکز از هزینه ها و قیمت سازه چادری مطلع خواهید شد و متناسب با اندازه و نوع محیط شما ساخت سازه چادری انجام می شود.
برای راه اندازی این سایبان ها بهتر است از کسی که سازه را از او خریداری کرده اید کمک بگیرید چرا که قیمت اجرای سازه چادری توسط همین افراد پایین تر است و برای شما بصرفه تر خواهد بود همچنین برای نصب احتیاج به ادوات و وسیله های مخصوصی است.
این سازه ها با توجه به متحرک یا ثابت بودن، نوع نصب و راه اندازی متفاوتی با یکدیگر دارند.
در حین راه اندازی اگر سازه متحرک است، نصاب به شما باز و جمع کردن سایبان را آموزش می دهد تا دفعات بعدی دچار مشکل نشوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *