انواع سایبان و کاربرد هرکدام از آنها؟

انواع سایبان و کاربرد هرکدام از آنها؟


آشنایی با انواع مختلف سایبان و کاربردهای مختلف هر کدام می تواند به شما در انتخاب مناسب برای پروژه خود کمک کند. دانستن محل استفاده آنها در مکان شما و فواید هر یک به طور بالقوه می تواند قابلیت استفاده از فضا را افزایش دهد.
در زیر شما را با متداول ترین مدل های موجود در جهان و ویژگی های منحصر به فرد هر کدام از آنها آشنا خواهیم کرد:
۱- سایبان های ثابت و معمولی: از سنتی ترین نوع سازه ها در جهان به شمار می روند که از مصالح مختلفی مانند، فلز، بتن و چوب ساخته می شوند. نسبت به دیگر سازه های آفتابگیر سنگین تر هستند، و زمان ساخت آنها نیز زیاد است. به دلیل ثابت بودن و نیز قیمت گران صرفه اقتصادی خوبی برای مصرف کنندگان ندارند. از مهمترین مزیت این نوع آفتابگیر می توان به عمر طولانی و پایداری آن اشاره کرد.
۲- سایبان تاشو: در این نوع سازه تعداد پایه های نگهدارنده و نیز قطر آنها به حداقل می رسد و فضای بیشتری را در زیر سازه باز می کند تا کاربران بتوانند از آن استفاده بهینه تری داشته باشند، این گونه از ساختار های سازه ای گزینه های متنوع و قابل تنظیمی در اختیار کاربران قرار می دهد، آنها این قابلیت را دارند تا به صورت موقت در یک مکان نصب شوند و در کمترین زمان باز و بسته شوند. از آنها می توان در هر جای کشور استفاده کرد.
مهمترین کاربرد آن عبارت است از؛ پوشش استخر، پارکینگ، زمین بازی و محل های نشیمن در فضای باز، ایجاد سایه در هنگام مسافرت و .... این گونه از سازه ها در انواع مختلفی از تنظیمات و سبک ها طراحی در دسترس عموم قرار می گیرند.
۳- سایبان برقی: این نوع سازه بهترین جایگزین برای سایبان های سنتی ثابت است. آنها بسیار پایدار و موثر برای سایه زنی مناطق بزرگ و کوچک مانند، رستوران ها، کافه ها، نمایشگاه ها و ... هستند. آنها در میان سایر سازه ها محبوب ترین و اقتصادی ترین گزینه به شمار می روند، زیرا به صورت کاملا اتوماتیک باز و بسته می شوند، و این امکان را به کاربر می دهد تا در روز هایی که هوا خوب و مناسب است سقف را جمع کرده تا از هوای خوب و منظره اطراف لذت ببرد و برعکس در روزهایی که هوا بارانی، برفی و یا با آفتابی است می توانید سقف را باز کرده تا از شما در برابر این عوامل محافظت کند. فروش سایبان برقی در اکثر مراکز ساختمانی و فنی مهندسی انجام می شود، و فقط کافیست برای خرید به این مراکز مراجعه کنید.
۳- سایبان اتوماتیک یا سایبان هوشمند: این نوع سازه نیز همانند نوع برقی است، فقط تنها تفاوتی که با آن دارد، این است که به صورت کاملا اتوماتیک باز و بسته می شود. معمولا از چندین حسگر برای سنجش شرایط محیط استفاده می کنند تا هنگام بروز شرایطی مانند بارندگی، آفتاب شدید، باد و برف به صورت اتومات باز و بسته شود. قیمت این آنها نسبت به سایر سازه ها گران تر است.

سایبان اتوماتیک چه نوع سایبانی است؟
سایبان اتوماتیک از پیشرفته ترین سازه های موجود در جهان است که به صورت کاملا اتومات باز و بسته می شود. این نوع سازه اتوماتیک می تواند ایده آل ترین گزینه برای کاربری های مانند استخرهای آّب، زمین های بازی، رستوران ها، کافه ها، نمایشگاه ها، مراکز تفریحی باشد.
سایبان اتوماتیک، معمولا با استفاده از تاپ های پارچه ای متعدد، جلوه ای بی نظیری به فضا ارائه می دهند. طرح های گوناگون این نوع سازه از نظر زیبایی شناسی بصری، تاثیرگذاری بسیار خوبی بر روی مخاطبان دارد، به گونه ای که مخاطبان از حضور در این فضاها لذت می برند و حس آرامش بخشی را درک می کنند.
برای خرید سایبان اتوماتیک می توانید به مراکز تولید کننده و یا پخش کننده مراجعه کنید تا این محصول را با قیمت مناسب تهیه کنید.

خرید سایبان ارزان قیمت ؟
قیمت سایبان، همواره مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در خرید به شمار می رود، برخی از آنها به واسطه تکنولوژی و مصالح با ارزش به کار رفته برای ساخت، گران و برخی به دلیل کاربرد معمولی ارزان هستند.
سایبان حیاط معمولا نسبت به سایر محصولات ارزان تر بوده و در مدت زمان کمی نصب می شود، برعکس نصب سایبان مغازه و نیز نصب سایبان رستوران دشواری های خود را دارد و زمان زیادی لازم است. قیمت آنها نیز به مراتب بیشتر است، اما کیفیت و تکنولوژی به کار رفته در آنها نیز جدید و خوب است.