روکش کانتینر

روکش کانتینر
روکش کانتینر
قبل از آشنایی با روکش های کانتینر بهتر است کمی با خود کانتینر و کاربرد کانتینر ها آشنا شویم:

کانتینر چیست؟
کانتینر در واقع یک مکعب از جنس آهن است، که تولید کنندگان آن ها شرکت ها و کارخانه های بسیار بزرگ هستند. از کانتینر ها معمولا برای حمل کالا ها و محصولات حساس و بزرگ استفاده می شود، در نتیجه انتظار می رود که جنس این کانتینر ها بسیار محکم و دارای مقاومت بالا باشند تا در هنگام بار گیری و یا تخلیه ی بار به محصول صدمه ای وارد نشود، سایز ۲۰ فوت و ۴۰ فوت جزء اندازه های رایج و متداول می باشد. البته در کشور ما معمولا از کانتینرهای سایز ۲۰ فوت استفاده می شود، این اندازه در واقع برای استفاده در کشتی ها و کامیون ها مناسب و قابل استفاده می باشد. البته برخی از کانتینرها طرح های خاصی دارا می باشند، علت این موضوع هم به اندازه، شکل، خصوصیت های فیزیکی و ساختمان مادی بار ها مربوط می باشد. برای مثال به دلیل این که بعضی از بار ها فاسد شدنی هستند، نیاز است که کانتینرها به سیستم خنک کننده مجهز باشند. و برعکس برخی دیگر از کانتینرها نیازمند دمای معین و ثابت هستند. به این دلیل که کانتینرها پاسخ گوی همه نیازها باشند، دائما و به طور مداوم در حال بهسازی هستند. و رو ز به روز ویژگی های بهتر و کار آمد تری به آن ها اضافه می شود.

روکش کانتینر
قطعا همه ی ما برای یک بار هم که شده کانتینر ها را در جاده ها دیده ایم، اگر دقت کرده باشید، تمامی کانتینر هایی که در جاده ها تردد می کنند یک روکش بسیار ضخیم روی آن ها کشیده شده است، قاعدتا کانتینر ها به علت اینکه وسیله ای برای جا به جایی محصولات بزرگ یا حجیم با مسافت های طولانی هستند نیازمند محافظت بیشتری هستند، پس به همین علت است که برای قسمت بار کانتینر از روکش کانتینر استفاده می شود، این روکش اغلب با نام های متفاوتی معرفی می شوند، مثل : برزنت کانتینری ، چادر کانتینری ، چادر ترانزیتی ، پارچه کانتینری ، روکش کانتینری ، روکش بار و…، نکته بسیار مهم در رابطه با این نوع از چادر ها این است که نسبت به کاربردشان قیمت آن چنان بالایی ندارند، زیرا برای اطمینان از تمیزی و سالم بودن آن رانندگان کانتینر هر چند مدت یک بار آن ها را تعویض می کنند.

از عریض ترین نوع این چادر ها، می توان به روکش های ۴ متری اشاره کرد، این نوع از چادر ها جزء عریض ترین نوع روکش های کانتینری هستند.

روکش های کانتینری معمولاً از پلی اتیلن باکره (پلی الیافین یا فیلم بافته شده) ساخته می شوند و امکان انتقال هر نوع محصول و یا کالا در یک محفظه محصور را فراهم می کنند، بنابراین از آلودگی آلاینده ها و هر نوع شرایط بد جوی جلوگیری می شود. روکش های کانتینری به طور کلی بار را از تأثیرات خارجی مانند رطوبت محافظت می کند.

نکات مربوط به روکش های داخلی کانتینر
آستر پلی پروپیلن داخلی کانتینر در هنگام قرار گیری بار می بایست کاملاً مناسب در کنار دیوارها ، سقف و کف قرار گیرد، قرار دادن نامناسب ورودی می تواند باعث پارگی روکش های داخلی کانتینر شود ، و بار باید تا حد ممکن به طور مساوی تنظیم شود. سقف آستر نباید آویزان باشد، اما باید محکم باشد، بنابراین هیچ وقت ورودی یا سقف پس از بارگیری روی کالا نمی چسبد. در حالت ایده آل ، تسمه های تقویت شده داخلی در پنل جلوی آستر (فله) مانع از بزرگ شدن فضا در هنگام پر شدن کانتینر می شوند، بنابراین امکان بسته شدن آسان درب ها را فراهم می کند. (از طناب های تسمه ای نیز می توان استفاده کرد.) در هنگام بسته شدن نباید درها را فشار دهید. روکش های داخلی کانتینر باید به طور صحیح به قسمت داخلی کانتینر بسته شود .

روکش کانتینر چه ویژگی هایی باید داشته باشد
روکش کانتینر برای حفاظت از بار و محموله ی ماشین است، پس باید دارای ویژگی هایی چون

مقاومت در برابر آلودگی

مقاومت در برابر اتش

مقاومت در برابر نور شدید خورشید

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

مقاومت در برابر یخ زدگی

و از همه مهم تر مقاومت در برابر آب

و …

باشد.

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه دنیای چادر، با کیفیت ترین روکش های کانتینری را تهیه نمایید.

برچسب ها: اندازه روکش کانتینر, چادر, روکش, روکش کانتینر, روکش های داخلی کانتینر, ضد آب, کانتینر