مراقبت از پارچه های ضد آب

مراقبت از پارچه های ضد آب
مراقبت از پارچه های ضد آب
به طور کلی مواد قابل تنفس در پارچه های ضد آب باعث می شود بخار آب در حالی که در مقابل آب مقاومت می کند، از پارچه عبور کند. این کار با غشایی از مواد فلوئوروپلیمر (نوع تفلون) انجام می شود که دارای فضاهای بسیار کوچکی است که امکان عبور مولکول های بخار آب را فراهم می کند، اما در عین حال از نفوذ آب جلوگیری می کند. در واقع این مواد در تراکم های مختلف در راستای مقاومت در برابر آب بسیار زیاد، تا مقاومت در برابر آب اندک، جواب می دهد و در عین حال از قابلیت تنفس بسیار بالایی بر خوردار می باشد. یکی دیگر از ویژگی های آن ها برای محافظت در برابر پارگی و سایش بین دو یا چند لایه پارچه است. فلوئوروپلیمر ها در برابر همه مواد شیمیایی رایج مقاوم هستند، در صورت استفاده از مواد شیمیای برای تمیز کردن غشاء یا به طور کلی از مواردی که برای تمیز کردن آن استفاده می شود، هیچ گونه مشکلی برایشان پیش نمی آید. شایع ترین مشکلات تأثیر در غشای فلوروپلیمر، آسیب ناشی از دوخت، پارگی یا کشش است.

شستشو پارچه های ضد آب

در واقع در پارچه های ضد آب این لایه بیرونی است که تعیین می کند چگونه باید از آن مراقبت کرد. به طور معمول جلیقه ها یا شلوارهایی که دارای غشای فلوروپلیمر هستند دارای پوسته بیرونی خواهند بود که بصورت کارخانه ای با یک پوشش ضد آب فلوروپلیمر جبران می شود. با این وجود همیشه مهم است که پوسته بیرونی پوشیده شده با فلوروپلیمر تمیز و خشک بماند تا بخار آب از آن دوری کند. این امر به این دلیل است که رطوبت بدن که از طریق غشای فلوروپلیمر عبور می کند از طریق لایه خارجی بیرون می رود و یا باعث کاهش تبخیر بیشتر می شود و در نهایت باعث مرطوب شدن لباس می شود. هنگامی که باران می بارد، پوشش فلوروپلیمر روی پوسته بیرونی باید تراکم خود را حفظ کرده و باران را دفع کند. در واقع اشباع بودن پوسته باعث تنفس آن می شود و جایی برای رطوبت بدن باقی نمی گذارد. اگر شستشو در ماشین لباس شویی بدون نرم کننده پارچه و به دنبال اتو نتواند لایه خارجی را از حالت دفع آب بازگرداند، می توانید مطمئن باشید که هیچ ماده دافع کننده وجود ندارد. یافتن یک پوشاک ضد آب و قابل تنفسی که از فلوروپلیمر ساخته نشده باشد و در عین حال ضد آب و با دوام باشد بسیار نادر است.به طور کلی پارچه های قابل شستشو و اتو، یک پارچه ضدآب دائمی برای ما هستند. همان طور که گفته شد ماده ای که باعث این کار می شود فلوروپلیمر است، فلوروپلیمر در فرمول، یک ترکیب آلی غیر فرار و غیر حلال است. تخمینی که برای شست شوی این پارچه ها زده شده است، ۲۵ بار شست شو است، به این معنا که محافظت از آب برای ۲۵ شستشو در ماشین های لباس شویی تضمین شده است. بعد از این عدد به مرور ممکن است شاهد تغیراتی باشید، اما به طور کلی خشک نگه داشتن لایه خارجی این اطمینان را می دهد که شما از مزایای کامل پوشاک ضد آب / تنفس خود بهره مند خواهید شد. برای شست شوی پوشاک و چکمه های چرمی کار کمی مشکل تر است، زیرا به این راحتی ها شسته نخواهند شد، برای شست شوی این قبیل پوشاک پیشنهاد ما خیساندن در آب ولرم است، یعنی قبل از شست شو چندین ساعت آن ها را بخیسانید. توجه داشته باشید آب بیش از اندازه گرم نباشد، زیرا در این شرایط ممکن است، فرم اصلی خود را از دست بدهد. قابل به ذکر است که در چکمه های چرمی، غشای فلوروپلیمر نیازی به مراقبت خاصی ندارد. می توانید به سادگی از طرف خارجی، از بوت مراقبت کنید.

نقش آستر های ضد آب
آسترهای قابل تنفس و ضد آب، اغلب در چکمه ها استفاده می شوند. معمولاً این چکمه ها با رنگ سیلیکونی برنزه می شوند، زیرا در صورت خیس شدن بوت، آستر بی فایده است. رطوبت پا که از طریق غشاء عبور می کند ، برای تأمین راحتی باید توسط چرم جذب شود. اگر آستر بوت از طریق روغن، چربی، چربی حیوانات و یا آب خیس شده باشد، جذب و رهاسازی رطوبت پا نمی تواند رخ دهد. در این صورت چکمه های شما سنگین و پاهای شما احساس خیسی و سردی خواهد کرد.

برچسب ها: ضد آب, مراقبت از پارچه های ضد آب, مواد فلوئوروپلیمر, نقش آستر های ضد آب

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat