معرفی برزنت های چند لایه

معرفی برزنت های چند لایه
برزنت نوعی پارچه ی ضد آب و در عین حال بسیار سخت و مقاوم و ضخیم است که به جهت کاربردهایی که در صنایع مختلف و همچنین زندگی روزمره انسان دارد، در دستور کار بیشتر تولیدی های کشور قرار گرفته است. پارچه برزنت های چند لایه در وزن های مختلف تولید می شوند و عرض آنها اکثرا یک متر، یک متر و نیم و دو متر هستند.
کاربردهای برزنت های چند لایه
برزنت های چند لایه برای استفاده به عنوان عایق حرارتی انتخاب ویژه ای هستند. این نوع از پارچه ها کاربرد گسترده ای در تولید چادرهای مسافرتی دارند چرا که بحث ضد آب بودن چادر های مسافرتی و همچنین مقاومت و انعطاف پذیری آن اهمیت بخصوصی برای خریدار دارد و برزنت های چند لایه این خواسته ها را برای مشتری فراهم می کنند.
پارچه های برزنتی در زمینه های مختلف مورداستفاده قرار می گیرند از جمله آن ها می توان به کاربردهای نظامی، تولید انواع روکش ها برای وسایل، تولید کیف، چادر برای ماشین های سنگین و… . در کل می توان گفت در هر زمینه ای که اولویت با ضخامت و استحکام است پارچه ی انتخابی برزنت خواهد بود. زیرا پارچه های برزنتی چند لایه گرچه ظرافت و زیبایی چندانی ندارند ولی کارایی و عمر آن ها برای این قبیل مصارف عالی و کاربردی است.

تولید برزنت های چند لایه
برزنت های چند لایه بر اساس جنس پارچه و مصارفی که می توانند داشته باشند، تقسیم بندی می شوند و درصد پلی استر و پنبه ای که در تولید آنها به کار می رود در این تقسیم بندی اثر می گذارد. مثلا پارچه ی برزنتی که در تولید دستکش جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد ۸۰ درصد حاوی پنبه می باشد. لازم به ذکر است برزنت هایی که درصد بالایی از پلی استر را دارند، دوام و استحکام کمتری نسبت به بقیه انواع برزنت ها خواهند داشت. همچنین مقدار نسبت پنبه به پلی استر، تعداد لایه های یک پارچه ی برزنتی را مشخص می نماید. انواع پارچه های برزنتی چندلایه که در بازار موجودند به شرح زیر می باشند:
برزنت ۱ لا ۵ لا، برزنت ۲ لا ۳ لا، برزنت ۳ لا ۳ لا، برزنت ۳ لا ۶ لا
که پرفروش ترین و بهترین نوع برزنت های چند لایه مدل ۳ لا ۶ لا می باشد و ۱۰۰ درصد ضد آب است.
در همه ی انواع برزنت های چند لایه، ۸۰ درصد تارو پود از جنس پنبه و ۲۰ درصد از پلی استر تشکیل شده است. البته برزنت ها بصورت سفارشی نیز تولید می شوند. پس اگر چیزی غیر از انواع متداول پارچه های برزنتی موجود مد نظر شما بود، می توانید به تولید کننده سفارش دهید تا مطابق درخواست شما تولید کنند.
در خرید برزنت های چند لایه باید این نکته را در نظر داشته باشید که فروش برزنت های چند لایه به صورت کیلویی انجام می شود و طول و عرض آن ها در خرید و فروش معیار تلقی نمی شود و قیمت برزنت های چند لایه وابسته به وزن می باشند. برزنت ها در وزن های متفاوتی تولید می شوند در بین انواع برزنت های موجود، مدل ۳ لا ۶ لا سنگین ترین وزن را دارد. پس شما در هنگام خرید هر متر مربع از برزنت های چند لایه، متناسب با وزن برزنت خریداری شده پول پرداخت خواهید کرد.
برزنت های چند لایه ارزان قیمت نیز در بازار موجودند که ممکن است درصد پلی استر بالایی در تارو پود داشته باشند که این قضیه باعث می شود که برزنت دیگر آن استحکام و دوام و همچنین کیفیت لازم را نداشته باشد.
برزنت شمعی از جمله پرکاربرد ترین پارچه های برزنتی بین انواع آن است که مصارف مختلفی دارد. برای تولید چادر ماشین و ساخت انواع سایبان ها و سقف استخر ها و… از این نوع برزنت ها استفاده می شود.

ویژگی برزنت های چند لایه
از ویژگی های مشترک عمده ی برزنت های چند لایه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
برزنت های چند لایه ضخامت و استحکام بالایی دارند و چون رویه ی بیشتر برزنت ها با لایه ای از پی وی سی پوشانده می شوند، اکثرا ضد آب هستند. در برابر فشار مقاوم هستند. در مقابل اشعه ی ماوراء بنفش مقاومت می کنند. برزنت ها مقرون به صرفه هستند چرا که عمر بالایی دارند و تغییر رنگ نمیدهند و برای مکان هایی که در معرض آفتاب یا باران هستند، انتخاب ایده آلی می باشند.

برچسب ها: برزنت, برزنت ارزان, برزنت ارزان قیمت, برزنت چند لایه, برزنت چند لایه ارزان قیمت, برزنت های چند لایه, برزنت های چند لایه ارزان قیمت, تولید برزنت, تولید برزنت چند لایه, تولید برزنت های چند لایه, خرید برزنت, کاربرد برزنت های چند لایه, ویژگی برزنت چند لایه, ویژگی برزنت های چند لایه

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat