کفپوش ضد آب استخر ها

کفپوش ضد آب استخر ها
کفپوش ضد آب استخر ها
برای جلوگیری از هدر رفتن آب، سیستم ضد آب باید در طول دوره ساختمانی با استخر ها، چشمه ها، مخازن آب و یا لوله های زهکشی استفاده شود. اما طبیعتا این روند یعنی سیستم ضد آب کردن کف استخر، می تواند عملیاتی پر هزینه باشد. برای شروع یک بررسی اجمالی و کلی به این روند را دنبال می کنیم.

نکات کلیدی
دیوارهای بلوک سیمانی نمی توانند از ورود آب جلوگیری کنند.

دیواره های سیمانی، بتنی یا بلوک های سیمانی نمی توانند از ورود آب جلوگیری کنند.

سیستم ضد آب فقط می تواند در یک طرف مقاومت کند.

اگر سیستم ضد آب بودن انتخاب شده تنها در برابر فشار آب مثبت (آب در استخر) یا منفی (آب زیرزمینی) مقاومت کند، نمی تواند کاملاً ضد آب باشد.

نمی توان انتظار داشت که سازه ها کاملاً سفت و سخت باشد و حتی حرکات کوچک نیز ممکن است منجر به ترک خوردگی اجازه ورود آب شود.

بتن آرمه می تواند از خوردگی ناشی از نفوذ پذیری آب و هوا از طریق سطوح آسیب ببیند.

لایه نقاشی یا کاشی کاری نباید به عنوان یک لایه ضد آب در نظر گرفته شود. بنابراین، همیشه باید از یک سیستم ضد آب مناسب زیر کاشی استفاده شود.

یک سیستم ضد آب مناسب باید:
– در برابر فشار آب مثبت و منفی مقاومت کند.

– در برابر تغییر دما مقاومت کند.

– در برابر اسیدیته و قلیایی (pH) در آب مقاومت کند.

نحوه ضد آب کردن استخر ها
به منظور ضد آب کردن استخر ها، توصیه می شود از سیستم های سیمانی اپوکسی استفاده کنید زیرا سدی محکم در برابر فشار آب و همچنین یک لایه مقاوم ایجاد می کنند. رزین های ضد آب الاستیک بدون حلال سطح را به شکلی عالی محافظت می کنند و آن را از عمل تهاجمی کلر و عوامل جوی حفظ می کنند. به طور کلی محافظت از ساختمان ها در برابر صدمات ناشی از آب برای “ماندگاری” آن ها بسیار مهم است. همچنین ضد آب بودن سطوح افقی و عمودی استخرها و استخرهای شنا به طور کلی (که اغلب از بتن مسلح ساخته می شوند) بسیار مهم است به طوری که سازه ها می توانند در طول زمان ضد آب و کاملاً کارآمد باقی بمانند.

عناصر مهم در راستای ضد آب کردن استخر ها
جنبه مهمی که در هنگام ضد آب کردن استخرها باید به آن توجه کنیم این است که سطوح مورد نظر به طور کلی با دو نوع آب در تماس هستند، آب زیرزمینی و آب داخل خود استخر. به دلیل ماهیت تهاجمی آب های زیرزمینی، لازم است سطح آن و اینکه آیا حضور آن ثابت یا موقت است، با دقت ارزیابی شود. در مورد آب داخل استخر، این ماده حاوی کلر و سایر مواد است که می تواند ثبات سازه را به خطر اندازد. به همین دلایل، دیوارهای استخرها باید با دقت ضد آب و محافظت شوند.

اهمیت مرحله برنامه ریزی هنگام ضد آب کردن استخر ها
بسیاری از مسائل در مرحله برنامه ریزی احداث یا نوسازی استخرها قابل پیشگیری است. ضد آب بودن کافی نیست. محافظت از سطوح و دیوارها از همه عوامل تهاجمی که می توانند دوام آنها را به خطر اندازد بسیار مهم است. سایر عناصر اساسی که باید در نظر بگیرید عبارت اند از: مرحله آب بندی و سیستم مهندسی. برخی از نمونه ها عبارتند از: سیستم های چرخش، تصفیه آب و روشنایی. در حقیقت، ممکن است تمام عناصر فوق الذکر بیان گر موارد حساس جهت ضد آب کردن صحیح باشند. در این مرحله ، واضح است که برای استخرهای ضد آب به طور مؤثر نیاز به محصولات خاص با ویژگیهای متمایز داریم.

مراحل پیشنهادی برای ضد آب کردن استخر
در میان محبوب ترین و توصیه شده ترین راه حل ها، سیستم های سیمانی اپوکسی ساخته شده از دوز هوشمند انواع سیمان و رزین است که بطور ویژه برای لایه برداری روی لایه های سیمانی حتی مرطوب طراحی شده اند. از این محصولات می توان در داخل و خارج استفاده کرد و لایه ای ضد آب را تشکیل داد که مقاومت در برابر ضد فشار قوی را دارد. این نوع محصولات معمولاً از سه مؤلفه ساخته می شوند و دارای خواص تیکسوتروپیک مانند Winpox Cement Tixo هستند. آنها حتی در صورت افزایش مویرگ ها وظیفه ایجاد سدی در برابر رطوبت را به خوبی انجام می دهند.

مراحل پایانی
یک اتمام عالی باید عایق کاری کف، کف افقی و دیوارهای عمودی استخرها را کامل کند. ایده آل است که از رزین های کامپوزیت الاستیک مانند Winpaint 5AC استفاده کنید ، که از سطح بهینه محافظت می کند. در حقیقت ، مقاومت بسیار بالایی در برابر کلر، در برابر تمیز کردن مواد شوینده و در برابر عوامل جوی دارد. در مناطقی ساحلی که نمک یک خطر مداوم است باید توجه زیادی شود. ضد آب کردن کف های استخر شنا امکان پذیر است، برای اینکه راه حل های ضد آب بودن استخر شنا موثر و پایدار باشد، توجه کامل قبل از کاربرد آنها بسیار مهم است، اما مجموعه های بسیار زیادی وجود دارند که بسیار قوی و قدرتمند این کار را انجام می دهند برای مثال مجموعه ی دنیای چادر از جمله گروه هایی است که تخصص این کار را دارند و با خیال آسوده می توانید پروژه تان را به آن ها بسپارید.

برچسب ها: بلوک سیمانی, سیستم های سیمانی اپوکسی, ضد آب کردن استخر, کفپوش ضد آب استخر ها, نحوه ضد آب کردن استخر ها

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat