کف پوش استخر

کف پوش استخر
کف پوش استخر
استخر ها به طور کلی به انواع مختلفی تقسیم می شوند، از جمله استخر های خانگی، استخر خای خاکی، استخر های کشاورزی، استخر های پرورش ماهی و…. ، در این مقاله سعی می کنیم شما را با ماهیت کف پوش استخر ها آشنا کنیم.

کف پوش
استخر هایی چون استخر های خاکی، کشاورزی و ذخیره ی آب به دلیل نداشتن عایق در کف و کناره ها توانایی ذخیره ی تمام آب موجود در استخر را ندارند، و میزان قابل توجهی از آب نیز به هدر می رود، برای جلوگیری از این اتفاق می توان از کف پوش های استخر استفاده کرد، به منظور جلوگیری از هدر رفتن آب، اجرای پوشش و عایق بندی کف پوش استخرهای خاکی به طور حتم لازم است. می توان یک بار هزینه کرد و برای سالیان سال از هدر رفتن آب جلو گیری کرد، عایق های مربوط به کف پوش استخر ها مدت طولانی است که وارد بازار شده و روز به روز کیفیت آن ها بالاتر می رود. کاه گل کردن کف و همچنین دیواره استخر آب، استفاده از موادی چون: سیمان ها، ایزوگام، سنگ و سیمان، دوغاب، آجرچینی، بتن مسلح و روش های متفاوت و بسیار متنوع دیگر که با توجه به شرایط منطقه ای و محل دقیق احداث استخر ذخیره آب و همچنین مقدار بودجه در دست، متفاوت است.

مزایا و معایب کف پوش استخر
طبیعتا هر یک از این پوشش ها و همچنین عایق های استخر خاکی دارای مزایا و معایبی هستند. برای مثال برخی از این عایق ها هزینه بالایی دارند، بعضی آب بندی بهتر و ..… اما به طور قاطع می توان گفت که تمامی این پوشش ها باعث می شوند از هدر رفتن آب جلوگیری شود، اما متاسفانه کماکان با وجود این عایق ها امکان هدر رفتن آب در استخر وجود دارد، می توان گفت آب بندی ۱۰۰ درصد صورت نمی پذیرد. همچنین پوشش هایی که عایق بندی خیلی بیشتری دارند ( برای مثال بتن یا سنگ و سیمان ) هزینه بالایی دارند و به طور معمول زمان بیشتری برای اجرا نیاز خواهند داشت. نکته بسیار مهم این است که اکثر این پوشش ها هر چند مدت یک بار نیاز به نگهداری و تعمیر پیدا خواهند کرد. خب حال این سؤال پیش می آید که در میان عایق کردن کف پوش های استخر کدام یک بهتر است؟

ژئوم مبران برترین عایق استخر های خاکی
امروزه نوعی پوشش جدید وارد بازار شده است که می توان گفت با فاصله ی بسیار بالایی، جزء بهترین عایق ها برای کف پوش استخر است، دلیل این برتری چیست؟ این نوع عایق کف پوش استخر تقریبا به طور ۱۰۰ درصد غیر قابل نفوذ است، در نتیجه تمام آب موجود در استخر را کاملا حفظ میکند، یکی دیگر از ویژگی های بسیار مفید این کف پوش ها قیمت مناسب و دوام طولانی مدت آن است، شکل ظاهری این کف پوش به صورت رول مانند است، از لحاظ جنس هم می توان گفت این عایق نوعی پلیمر بسیار مقاوم است. در واقع ورق ژئوم مبران یک نوع پوش پلیمری از جنس پلی اتیلن و کربن سیاه است. البته قابل به ذکر است ژئوممبران هایی از جنس پی وی سی نیز در بازار وجود دارند که برای عایق بندی کف پوش استخر به کار نمی روند.

اجرای ورق ژئوممبران در کف پوش استخر ها
قیمت و هزینه اجرا این نوع کف پوش یعنی نصب ورق ژئوممبران برای استخرهای خاکی ذخیره آب در قیاس با پوشش بتنی یا سنگ و سیمان، بسیار کمتر بوده و می توان گفت پایین تر از نصف می باشد. ضمن این که ورق ژئوممبران دارای طول عمر بسیار بالاتری هستند ( برای مثال در حدود ۵۰ سال برای محصولات درجه یک ) و همچنین در مقابل سرما و یخبندان، گرما و تابش نور خورشید و نیز اشعه ماوراء بنفش آن مقاوم است. به طور کلی می توان گفت این مزایا و ویژگی های مثبت است که ژئوممبران را به بهترین و با کیفیت ترین پوشش استخر خاکی ذخیره آب تبدیل کرده است.

نصب ورق ژئوممبران در کف پوش استخر ها
نکته ی بسیار مثبت در این نوع عایق ها این است که نصب بسیار سریعی دارد، یعنی در تایم بسیار کوتاهی می توان آن ها را نصب نمود، به طوری که در هر روز می توان در حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع از ورق ژئوممبران را اجرا کرد.

برچسب ها: استخر, رق ژئوممبران در کف پوش استخر, عایق استخر, قیمت کف پوش استخر, کف پوش, کف پوش استخر, مزایا و معایب کف پوش استخر

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat