پارچه برزنت سقفی | انواع پارچه برزنت سقفی و مقاوم

پارچه برزنت سقفی | انواع پارچه برزنت سقفی و مقاوم
پارچه برزنتی سقفی تنوع زیادی دارند و شما متناسب با نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید، برخی از این مواد در فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند و برخی دیگر در محیط های بیرونی. شما باید قبل از خرید این مواد با ویژگی های هر کدام از برزنت های سقف آشنا شوید.

انتخاب پارچه برزنت

انتخاب پارچه برزنتی سقفی برای سایبان یا آلاچیق به کاربرد آن بستگی دارد:
1. استفاده در پروژه ای داخلی یا پروژه های خارجی
2. پروژه تجاری یا مسکونی
3. برزنت روشن (با نور پس زمینه) یا برزنت مات
پارچه های مورد استفاده در سایبان، آلاچیق و یا در سقف رستوران، هتل ، پاسیو، استخر تنوع زیادی دارند و برخی به صورت شفاف و برخی دیگر به صورت مات در نظر گرفته می شوند، از نظر شفافیت و کمی وزن نیز با یکدیگر متفاوت هستند.
پارچه برزنتی طراحی شده برای سقف روشن، مانند پلی استرهای روکش دار وینیل و روکش وینیل، به طور معمول برای به حداکثر رساندن شفافیت نور مشخص می شوند.
گرافیک نیز مورد توجه است. برای تزئین پارچه های سقفی، اغلب از فیلم های انتقال حرارت، پارچه قفسه ای مهر و موم شده، پارچه دوخته شده، وینیل حساس به فشار، ابریشم کاری و نقاشی دستی استفاده می شود. همه روش ها با همه پارچه ها به خوبی کار نمی کنند، بنابراین اگر می خواهید از یک روش خاص گرافیکی استفاده کنید، سازگاری پارچه را دوباره بررسی کنید.

هندلینگ نیز در بین پارچه ها متفاوت است. بررسی کنید که آیا پارچه ها می توانند با حرارت آب بندی شوند (با نوار چسب یا بدون نوار) یا دوخته شوند، عوامل جمع شدگی و کشش آنها و مواد پاک کننده، ورق های مخصوص و کتابچه های راهنمای فنی در دسترس هستند.
طبق مطالعات صورت گرفته مشخص شد که، هفت پارچه برزنتی سقفی اصلی در طراحی سقف مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:
 پلی استر لمینیت وینیل
 پلی استر با روکش وینیل
 پلی استر با پوشش اکریلیک
 پلی استر / پنبه روکش دار وینیل
 اکریلیک محلول رنگ
 پلی استر / پنبه رنگ شده
 مواد اکریلیک محلول رنگ شده
وزن بیشتر پارچه های برزنتی سقفی در متر مربع بین ۹ تا ۱۷ اونس است، اگرچه دامنه آن با توجه به نوع پارچه متفاوت است. هر هفت نوع آن مقاومت سایشی خوبی دارند و بسته به آب و هوا و مراقبت مناسب از پارچه بین پنج تا هشت سال دوام خواهند داشت.
پارچه برزنت سقفی

برای تجهیز پارچه برزنت سقفی برای از چه چیزی استفاده می شود؟

برای تجهیز پارچه برزنتی سقفی با کیفیت معمولاً از پوشش ها، لمینت ها و پوشش های رویی استفاده می شود. پوشش ها مایعاتی هستند که با قرار دادن آنها روی ورقه بافته شده که پایه پارچه است، پخت می شوند. در حالی که این پوشش به شکل مایع است، ترکیبات شیمیایی برای ایجاد رنگدانه، بازدارندگی شعله و مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش، آب و کپک به آن اضافه می شوند.
پارچه برزنتی سقفی وقتی با مواد مقاوم پوشش داده می شوند مزایای بیشماری را ارائه می دهند. از نظر فنی، آنها وقتی با ترموپلاستیک تقویم می شوند، در برابر گرما و فشار، رطوبت، نور آفتاب مقاوم می شوند.

پلی استر لمینت وینیل

برخی از پلی استرهای چند لایه وینیل ، که به طور خاص برای نور پس زمینه ساخته شده اند، بسیار شفاف هستند. مواردی که برای استفاده استاندارد استفاده می شوند بسته به رنگ آنها شفاف هستند. وزن این پارچه ها بین ۱۰ تا ۱۶ اونس است، در برابر نور ماورا بنفش، کپک و آب مقاوم است و استفاده از آن در مناطق با رطوبت بالا پایدار توصیه می شود.

پلی استر با روکش وینیل

در درجه اول برای سایبان های روشن مناسب است، آنها با درجه شفافیت خوب و البته بسته به رنگ آن، از پلی استر با روکش وینیل وزن ۱۱ تا ۱۷ اونس استفاده می شود و در برابر نور ماورا UV بنفش، کپک و آب مقاوم است.
پارچه برزنت

پلی استر با پوشش اکریلیک

این پارچه با اکریلیک و نه وینیل پوشانده شده است، بسته به رنگ آن شفاف است، وزن آن ۹.۵ تا ۱۲.۵ انس است و در برابر نور ماورا UV بنفش، کپک و آب مقاوم است.

پلی استر / پنبه با روکش وینیل

وزن آنها معمولاً ۱۵ اونس است، و با پلی استر / پنبه با روکش وینیل پوشش داده می شود تا در برابر اشعه ماورا بنفش، کپک و آب مقاوم باشد. به دلیل پایه پنبه ای، این پارچه های مات برای استفاده در مناطق با رطوبت بالا ثابت توصیه نمی شود.

پلی استر / پنبه نقاشی شده

مانند پلی استر / با پنبه پوشش داده شده با وینیل، پلی استر / پنبه رنگ شده تولید می شود و به صورت مات است و به دلیل پایه پنبه ای آن برای مناطق با رطوبت بالا ثابت توصیه نمی شود. وزن آنها ۱۱ اونس است. این نوع پارچه برزنتی سقفی پارچه در برابر نور ماورا UV بنفش ، کپک و آب مقاوم است.
پارچه برزنت

اکریلیک محلول رنگ شده

اکریلیک محلول رنگ برای سقف در اوایل دهه ۱۹۶۰ معرفی شد. اکریلیک در واقع یک نام عمومی برای مخلوط های مختلف یک ترکیب شیمیایی از اکریلونیتریل و سایر عناصر است. برای اینکه "اکریلیک" نامیده شود، فیبر باید حداقل از ۸۵٪ اکریلونیتریل تشکیل شود. ۱۵٪ دیگر اغلب شامل مواد افزودنی مختلفی مانند مواد شیمیایی است که مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش را ایجاد می کنند.
اکریلیک به طور کلی یک ماده مجلل در نظر گرفته می شود. پارچه با دست نرم و رنگ های زنده، اغلب برای مشتریانی که می خواهند سایبان، مبلمان و فضای داخلی خود را هماهنگ کنند به بازار عرضه می شود. اکریلیک زیبایی پنبه را ارائه می دهد که آنها در برابر نور ماورا UV بنفش، کپک و آب مقاوم هستند.
در رنگ آمیزی محلول، رنگدانه های رنگی به الیاف اکریلیک اضافه می شوند در حالی که الیاف در حالت نیمه سیال هستند. در نتیجه، این رنگ به عنصری جدایی ناپذیر از الیاف تبدیل می شود و بر خلاف اکریلیک با رنگ تکه ای، شسته نمی شود

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat