کاربرد سازه کششی سقف

کاربرد سازه کششی سقف

سازه کششی تقریباً برای هر پروژه ای که به یک فضای داخلی بزرگ نیاز داشته باشد بهترین گزینه تلقی می شود و بسیار عالی هستند. کاربرد چنین سازه ای بسیار فراوان است اما به اختصار به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کر:
 امکانات ورزشی و مراکز تفریحی
 سالن های نمایشگاهی، استودیو های فیلم و سایر امکانات تجاری
 آشیانه هواپیما
 انبارها
 آمفی تئاتر و سینما

سازه کششی به ویژه در بنادر از محبوبیت بالایی برخوردار است، زیرا می توانند در مقابل محیط های بسیار سخت مقاومت بالایی از خود نشان دهند. چنین ساختارهای کششی که می توانند در برابر خوردگی مقاوم باشند. این نوع سیستم سازه ای را می توان از پسماند های پرطرفدار و بازیافت مصالح ساختمانی تولید نمود.
مهمترین ویژگی سازه کششی این است که می توان دهانه های بسیار وسیعی را با آنها پوشش داد، این بدان معناست که هیچگونه ستون یا ستون پشتیبان داخلی در کار نیست و بهترین استفاده را می توان از فضای بدون ستون آن کرد.
اگر به فضای داخلی بزرگ احتیاج دارید، سازه های کششی گزینه بسیار خوبی هستند. استفاده از این نوع سازه در نمایشگاه های بزرگ سالیانه باعث می شود وسایل نقلیه بزرگ به راحتی به داخل نمایشگاه رفته و کار حمل و نقل و نیز جابجایی وسایل را به خوبی انجام دهند.

سوال بسیاری از کاربران است که آیا سازه کششی مقرون به صرفه است؟
در یک پاسخ کوتاه باید گفت: بله. با چنین سازه ای، می توانید ساختمان های جذاب، بزرگ و محکم ایجاد کنید بدون اینکه به بودجه زیادی نیاز داشته باشید. طراحی، مواد و روش های مورد استفاده در این سازه، باعث شده سازه کششی به مقرون به صرفه ترین گزینه تبدیل می شود.
اگر شما در حال برنامه ریزی یک مرکز ورزشی یا یک مرکز برای اوقات فراغت، استودیوی فیلم، آشیانه هواپیما، انبار یا هر پروژه دیگری هستید که به فضای داخلی بزرگ و وسیع نیاز داشته باشید، سازه های کششی بهترین گزینه در میان انواع سازه ها برای شما می توانند باشند.

کاربرد سازه کششی آمفی تئاتر؟
آمفی تئاتر یک مکان عمومی و بزرگ است، بنابراین نیاز به یک سازه مقاوم، سبک و مهمتر از همه سازه های که بتواند طول دهانه های بزرگتر آن را پوشش دهد، پس باید به دنبال سازه ای سبک و مقرون به صرفه بگردیم که این ویژگی ها را دارا باشد. برای این کار مهندسان و کارشناسان این حوزه سازه کششی را پیشنهاد می دهند.
سازه کششی بهترین گزینه برای ساخت آمفی تئاتر به خصوص آمفی تئاتر موقت است. زیرا علاوه بر داشتن هزینه بسیار کمتر نسبت به سازه های بتنی و فلزی؛ وزن سبکی دارد، دهانه های وسیع را به راحتی پوشش می دهد، در سریع ترین زمان ممکن نصب می شود، به راحتی می توان آن را از یک مکان به یک مکان دیگر انتقال داد، در شکل های مختلفی می توان آن را طراحی کرد، و چندین ویژگی دیگر که توانسته این سازه را به بهترین سازه عصر حاضر تبدیل کند.
از مهمترین ویژگی سازه کششی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 مواد کمتر - سازه های کششی نسبت به ساختمان های سنتی از مواد کمتری استفاده می کنند. این فقط باعث صرفه جویی در وقت، انرژی و پول نمی شود: بلکه مواردی مانند کاهش کربن را نیز انجام می دهد.
 عملکرد بهتر انرژی- سقف های غشایی پارچه ای اجازه می دهند تا نور طبیعی وارد بنا شود. بنابراین، در طول روز، به ندرت به چراغ های برقی (در صورت وجود) نیاز خواهید داشت.
 هزینه نگهداری بسیار کم- در مقایسه با یک ساختمان سنتی نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند.
 کاهش هزینه های اولیه و ثانویه - به دلیل عملکرد خوب انرژی، همچنین هزینه ساخت کمتر می توانند یک انتخاب طولانی مدت و پایدار باشند.
 کافی است که بگوییم ، پایداری قطعاً مزیت اصلی این نوع ساختار است.
 و ...
ویژگی های مهم سازه کششی نمایشگاه و سازه کششی سینما؟
مهمترین ویژگی سازه کششی نمایشگاه و سینما این است که، چنین سازه ای می تواند دهانه های بزرگتر از ۱۲ متر را به راحتی پوشش دهد. در جهان مدرن و پیشرفته امروزه مهندسان و سازندگان ساختمان به منظور بالا بردن کیفیت و مقاومت سازه های نمایشگاهی و سینمایی و ... از ابزار و مصالح مختلفی بهره می گیرند که از جمله آنها می توان به سازه های کششی اشاره کرد.
چنین سازه هایی را می توان در مجموعه‌ سازه‌های فضایی قرار دارد، زیرا آنها بسیار شفاف، انعطاف پذیر و سبک هستند به همین دلیل مهندسان و طراحان می توان فرم‌های زیبا و بدیع، برای نمایشگاه ها و سینماها طراحی کنند.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat