مدت زمان ساخت سازه پارچه ای

مدت زمان ساخت سازه پارچه ای

ساخت سازه پارچه ای چه مدت زمان می برد؟

سازه پارچه ای یکی از قدیمی ترین نوع سازه به شمار می آید که از گذشته تا کنون حدود هزار سال قدمت داشته است. در ابتدا، این سازه را به صورت سر پناه به کار می بردند، اما با گذشت زمان معماران جدید، سازه های قدیمی را با معماری مدرن تلفیق کردند و سازه های به روز تری را طراحی کردند.

در این مقاله پس از معرفی سازه پارچه ای، مدت زمان ساخت سازه پارچه ای و عوامل موثر بر آن را به شما معرفی می کنیم.

تعریف سازه پارچه ای به زبان ساده:

سازه پارچه ای به نوعی از سازه کششی گفته می شود، که عموما از پارچه ی کششی ساخته می شود.

 این نوع سازه اغلب به صورت طرح های گنبدی و قوس دار ترسیم می شود، بنابراین سازه طرح های مختلفی را در بر می گیرد.

فواید و مزایای سازه پارچه ای:

  • زیباسازی محیط مورد نظر
  • جلوگیری از به هدر رفتن انرژی
  • جلوگیری از پوسیدگی و فرسوده شدن
  • تفکیک محیط با استفاده از سازه پارچه ای
  • روشنایی محیط
  • استفاده کاربردی از محیط پیرامون

 

 

چه عواملی بر مدت زمان ساخت سازه پارچه ای موثر هستند؟

مدیریت ساخت:

مدیریت ساخت یکی از عوامل مهم در صنعت ساختمان سازی به شمار می آید، زیرا فرآیند برنامه ریزی پروژه توسط مدیر ساخت انجام می شود، همچنین مدیر ساخت وظایف مهمی را بر عهده دارد.

از وظایف مدیریت ساخت می توان به بهینه سازی، در نظر گرفتن تجهیزات ساخت، پیش بینی هزینه ها، ایجاد هماهنگی بین کارکنان و کاهش مدت زمان ساخت سازه پارچه ای اشاره کرد.

برنامه ریزی پروژه:

برنامه ریزی یکی از روش های موثر محسوب می شود زیرا بهترین معماران و متخصص ترین افراد نیز در حین انجام پروژه به برنامه ریزی منظمی احتیاج دارند.

برنامه ریزی به پروژه نظم می بخشد و از سردرگمی و اتلاف وقت جلوگیری می کند، به همین دلیل است که برنامه ریزی مدت زمان ساخت سازه پروژه ای را کاهش می دهد.

پرسنل حرفه ای:

پرسنلی که ساخت سازه غشایی را بر عهده دارند بر مدت زمان ساخت سازه های پارچه ای تاثیر مستقیمی دارند، زیرا آماده سازی طراحی و ساخت پروژه مخصوصا در ارتفاعات به مهارت و تجربه کاری بالایی نیاز دارد.

 

 

فاز طراحی سازه پارچه ای:

به طور کلی طراحی سازه پارچه ای از زمانی که ایده اولیه طراحی می شود تا زمانی که مجوز ساخت کسب می شود، بین ۲ تا ۳ ماه به طول می انجامد. پس از دریافت مجوز ساخت، نقشه های طراحی شده نیز بسته به میزان ابعاد، بین ۱ تا ۲ ماه به طول می انجامند، همچنین تولید مواد اولیه نیز بین ۳ تا ۶ ماه زمان می برد، البته زمان مورد نظر به نوع مواد اولیه نیز بستگی دارد.

اجرای فوندانسیون نیز بین یک یا دو هفته به طول می انجامد. بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت، اجرای فوندانسیون و تولید مواد اولیه به طور همزمان انجام می شوند.

هماهنگ سازی پروژه:

این عامل که یکی از مهمترین فاکتورهای اصلی به شمار می آید، توسط مدیر ساخت انجام می شود.

توافق های صورت گرفته هنگام ثبت قرارداد‌ و تصمیم گیری های میان مشتری و معمار تاثیر بسزایی در زمان پروژه خواهد داشت، بنابراین اگر مهندس سازه، معمار و مشتری تنها شرکت کننده ی قرارداد باشند و طرف اضافی ای در قرار داد حضور نداشته باشد، زمان لازم برای اتمام سازه بسیار کاهش می یابد.

زمان مورد نیاز برای ساخت کابل های مسی

مدت زمان لازم برای تولید کابل های مسی به قطر و طول کابل بستگی دارد، اگر قطر و طول کابل معمولی باشد، ساخت آن تقریبا تا ۴ هفته طول می کشد اما اگر مشتری سفارش خاصی در نظر داشته باشد، ساخت سفارش سازه چادری بین ۸ تا ۱۲ هفته زمان میبرد. اگر از امکان دسترسی، وزن کل کابل و وزن هر واحد سیم صرف نظر کنیم، می توانیم بگوییم که زمان لازم برای تولید کابل های مسی به مواد به کار رفته در کابل و شیوه ساخت وابسته می باشد.

برای پیشگیری از اتلاف وقت و به تعویق افتادن برنامه، مطلوب است که در حین ساخت کابل از مهار ها و پین های تایید شده استفاده شود تا هنگام کسب مجوز از تست های پرهزینه پرهیز شود. در نظر داشته باشید که هر کشوری قادر به تولید کابل های سنگین نیست و از این توانایی بی بهره می باشد.

مجموعه دنیای چادر یکی از فروشگاه های معتبر در تولید سازه چادری به شمار می آید، زیرا تمامی موارد فوق را به طور کامل رعایت می کند، به همین دلیل است به شما پیشنهاد می کنیم برای تولید و ساخت سازه پارچه ای، این برند را در اولویت خود قرار دهید، چرا که پس از صرف کوتاه ترین زمان، سفارش خود را در زیباترین حالت ممکن تحویل می گیرید.

به طور کلی زمان ساخت سازه پارچه ای چه مدت زمان می برد؟

به طور کلی مدت زمان ساخت سازه پارچه ای مورد نظر، به تنوع و پیچیدگی سازه بستگی دارد. کل مدت زمان لازم برای شروع و تکمیل پروژه بین 6 تا 9 ماه زمان می برد، البته در نظر داشته باشید برای سازه های ساده تر زمان کمتری سپری می شود اما اگر سازه پیچیده تر باشد و ابعاد بیشتری را پوشش دهد، زمان ساخت پروژه افزایش می یابد و بین ۱۲ تا ۱۵ ماه به طول می انجامد.

مدت زمان سفارش سازه چادری چقدر طول می کشد؟

مدت زمان سفارش یک سازه به عوامل گوناگونی بستگی دارد، بنابراین زمان سفارش سازه بسته به طراحی ساخت، توافق به شیوه ساخت و مذاکرات قرارداد بین دو تا سه ماه به طول می انجامد. به همین دلیل است معمار قبل از طراحی، ترسیم الگو و طراحی پارچه، پارچه خام را سفارش می دهد تا از اتلاف وقت جلوگیری کند و زمان ساخت پروژه را کاهش دهد.

نتیجه گیری

 سازه پارچه ای قدیمی ترین نوع سازه به شمار می آید که امروزه با معماری مدرن تلفیق شده و به محبوبیت زیادی دست یافته است. با در نظر گرفتن تمامی عوامل می توان مدت زمان ساخت پروژه را تخمین زد و بیان کرد که پروژه معمولی بین 6 تا 12 ماه و پروژه سخت ۱۲ تا ۱۵  ماه به طول می انجامند.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat