پارچه برزنتی | رنگرزی پارچه برزنتی

پارچه برزنتی | رنگرزی پارچه برزنتی

رنگ آمیزی پارچه برزنت یک پروژه چند مرحله ای و آسان است،  ما در این مقاله سعی خواهیم کرد نحوه رنگرزی برزنت را به شما نشان دهیم، زیرا برزنت پوشش داده نشده رنگ ها را بهتر از بسیاری از پارچه های دیگر نگه می دارد.

شست و شوی پارچه برزنت

از آنجا که پارچه برزنتی به طور کلی کاملاً بزرگ است، باید آن را به جای ماشین لباسشویی خود در یک وان شستشوی بزرگ یا وان رنگ کنید، سپس قبل و بعد از رنگرزی آن را در ماشین لباسشویی در اندازه صنعتی بشویید تا از تمیز شدن مناسب آن اطمینان حاصل کنید. هر ماده رنگی واکنش دهنده فیبر روی بوم کار می کند و نتایج بهتر و با دوام بیشتری نسبت به رنگ های لباس مانند RIT ایجاد می کند. البته باید توجه کرد که برای رنگرزی برزنت ها از ماشین مکانیزه مخصوص نیز در کارخانه های بزرگ استفاده می کنند.
ابتدا برای رنگرزی پارچه برزنت نسوز بوم آن را کاملا در آّب تمیز شستشو می دهند. برای این کار وان بزرگ مخصوص به این کار را با حداقل ۲۰ گالن آب گرم پر کنید و همزمان نمک غیر ید دار می ریزند تا کاملاً حل شود.
رنگ را در حدود 2 فنجان آب گرم حل می کنند (یا طبق دستورالعمل سازنده)، سپس رنگ را در وان آب می ریزند. به آرامی هم بزنید تا مطمئن شوید رنگ کاملاً در آب حل شده است.برزنت بوم را در آب رنگ قرار می دهند و هر چند دقیقه حداقل به مدت ۲۰ دقیقه آن را هم بزنید.
فیکس کننده خاکستر سودا را در حدود ۲ فنجان آب گرم حل می کنند. در طول ۱۵ دقیقه، خاکستر سودای محلول را به آب رنگ اضافه می کنند و مرتباً هم بزنید. اجازه نمی دهند که مخلوط خاکستر سودا به طور مستقیم برزنت را لمس کند - آن را با چوب یا پارو مخصوص کنار می گذارند.
۳۰ دقیقه بعد (رنگ های روشن) تا یک ساعت (رنگ های تیره یا قرمز) هر سه تا چهار دقیقه به هم زدن حمام رنگ ادامه می دهند.
آب را تخلیه کرده و هرگونه رنگ اضافی را از برزنت شستشو می دهند. پارچه برزنتی بوم را در آب داغ شستشو می دهند تا باقیمانده رنگ اضافی آن پاک شود.

رنگرزی پارچه برزنت

!چیزهایی که برای رنگرزی پارچه برزنتی نیاز است

  •  1/2 فنجان رنگ واکنش فیبر (متناسب با ابعاد برزنت باید این مقدار انتخاب گردد)
  •  20 فنجان نمک غیر ید دار(متناسب با ابعاد برزنت باید این مقدار انتخاب گردد)
  •  2-1 / 2 فنجان فیکس کننده خاکستر سودا (در غیر این صورت کربنات سدیم یا جوش شیرین شناخته می شود)
  •  20 گالن آب (متناسب با ابعاد برزنت باید این مقدار انتخاب گردد)
  •  چوب یا پاروی بزرگ برای هم زدن

نکته: رنگرزی پارچه برزنتی بیشتر در تولیدی و یا کارخانه تولید کننده انجام می شود، زیرا در محیط های خارج از تولیدی این کار کمی سخت و دشوار است و مستلزم هزینه زیاد است. برای رنگرزی هر کدام از برزنت ها فرمول رنگ جدا وجود دارد و شما نمی توانید از یک فرمول رنگ برای هر نوع برزنتی استفاده کنید.

پیشنهاد برای مطالعه:

آیا پارچه برزنت قیمت بالایی دارد؟

پارچه برزنت لوازم کمپینگ

رنگرزی پارچه برزنت - قیمت پارچه برزنت

آیا تفاوتی در رنگرزی پارچه های برزنتی وجود دارد؟

رنگ آمیزی پارچه برزنتی دلایل زیادی دارد. برزنت های سفید اغلب ارزان تر از رنگ های دیگر هستند. می توانید با خرید چندین برزنت هایی در هزینه های خرید خود صرفه جویی کنید. به طور کلی هر نوع برزنتی فرمول رنگرزی خود را دارد و متناسب با جنس برزنت این فرمول به دست می آید.
با پیشرفت فناوری و تولید مواد مختلف، تولید کنندگان رنگ های آماده ای را برای رنگ آمیزی هر نوع پارچه تولید کرده اند، حتی پارچه های برزنتی.

این رنگ متنوع، کاربرد آسان و غیر سمی آماده ارائه رنگی زنده به تقریباً هر نوع پارچه یا ترکیب پارچه است. ایده آل برای جوان سازی برزنت های کمرنگ، تغییر رنگ برزنت، قابلیت هماهنگی دکوراسیون منزل، قابلیت مخفی کردن سوراخ های برزنت و موارد دیگر.

پارچه برزنتی - دنیای چادر
پارچه های برزنت رنگی چه کاربردی دارند؟

پارچه برزنتی رنگی کاربردهای زیادی برای استفاده دارند: اگر تجهیزات در فضای باز و در معرض عناصر محیطی باشد، می توانید از تجهیزات و ماشین آلات محافظت کنید و همچنین می توانید تجهیزات و ماشین آلات را خشک نگه دارید، علاوه بر این برای تولید انواع روکش های زیبا و نیز تولید کیف و وسایل بازی بادی می توانید از آنها کمک بگیرید. برزنت همچنین می توانند از وقوع چگالش و ایجاد خسارت جلوگیری کنند.
اینها تنها برخی از موارد معمول استفاده در استفاده از پارچه برزنتی رنگی است. اما بسیاری از کاربردهای راحت دیگر نیز وجود دارد که کمتر شناخته شده هستند و موارد استفاده اغلب به نوع پارچه های صنعتی و مواد مورد استفاده برای تولید برزنت و برزنت بستگی دارد.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2023 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat