نحوه اجرای سایبان روف گاردن؟

نحوه اجرای سایبان روف گاردن؟

قبل از وارد شدن به بحث اصلی باید تعریفی مختصر از سایبان روف گاردن داشته باشیم تا بیشتر با آن آشنا شوید. روف گاردن یا به اصطلاح فضای سبز پشت بام، که به دلیل کاهش دسترسی افراد خانه به فضاهای سبز در اطراف خانه معمولا در مناطق شهری، روی پشت بام منزل ایجاد می شود. به این فضا و هر نوع تجهیزاتی که برای آن به کار برده شده را روف گاردن گویند.

معمولا چنین فضاهایی را به صورت لوکس و آرامش بخش طراحی می کنند، تا در ساعات خنک اهالی خانه بتوانند بیشتر وقت خود را از جمله برای صرف شام در آنجا باشند و ضمن لذت بردن از فضای آزاد و مناظر اطراف بتوانند بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
تجهیزات گوناگونی در این فضا به کار برده می شود تا حسی شبیه به یک حیاط پر از گل و درخت و یا یک باغ کوچک برای بینندگان تداعی کند، از جمله تجهیزات مهمی به کار برده شده در آن می توان به سایبان روف گاردن، گل، درختچه، چمن، آبشار مصنوعی یا آبنمای کوچک، میز و صندلی و گاهی اوقات تلویزیون و یا یک نمایشگر کوچک.
همانطوری که گفتیم دلیل نام گذاری سایبان روف گاردن به این نام، این است که از هر وسیله ای که برای ایجاد چنین فضایی استفاده شود را روف گاردن می نامند. معمولا اکثر پشت بام های ما بدون هیچ گونه استفاده ای و به مدت طولانی به حال خود رها می شود و از آن هیچ استفاده ای بعمل نمی آید، اما شما با ایجاد روف گاردن فضایی غیر قابل استفاده پشت بام خانتان را به یک فضایی آرامش بخش و لوکس تبدیل می‌کنید.
سایبان روف گاردن نسبت به سایر سایبان های موجود در کشور به نسبت کوچک است و معمولا به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید شده و بعد برای نصب در پشت بام خانه خریداری می شود، گاهی هم کاربر به واسطه تجهیزات مدرن موجود در بازار از شرکت های سازنده سایبان درخواست می کند تا سایبانی را متناسب با پشت بام خانه برایش طراحی کنند، این نوع سایبان ها ظاهری بسیار زیبا دارند و تنوع رنگی مختلفی ساخته می شوند.

طراحی سایبان روف گاردن چگونه است؟
وظیفه طراحی و ساخت سایبان روف گاردن بر عهده مهندسان و شرکت های سازنده سایبان است، چنین سایبان هایی می تواند به صورت چتری یا سایبان برقی طراحی و ساخته شود. نوع برقی یا به اصطلاح متحرک آن این قابلیت را دارد تا در هر زمان که شرایط آب و هوایی مناسب نباشد باز شود و در برابر عوامل مثل نور آفتاب، باد و باران افراد را محافظت نماید و در صورت مساعد بودن شرایط سایبان را جمع کرده و از نور طبیعی و هوای آزاد استفاده شود.
طرح های آماده در اشکال گوناگون و متنوع سایبان روف گاردن نیز در بازار وجود دارد و شما می توانید با کمترین قیمت آنها را تهیه کنید، از ویژگی های چنین سایبانی می توان به نصب سریع و راحت آن در کمترین زمان ممکن اشاره کرد. همچنین آنها عمر طولانی نیز دارند.

بهترین دوخت سایبان روف گاردن؟
برخی از مدل های سایبان روف گاردن به صورت کششی و با استفاده از پارچه های مخصوص طراحی می شوند که در مقایسه با سایر مدل های موجود سایبان، ظاهری بسیار زیبا و وزن بسیار سبکی دارند. مهمترین عاملی که در این نوع سایبان ها باید مورد توجه کاربران قرار گیرد جنس پارچه و نیز نوع دوخت پارچه است. اگر نوع دوختی که برای آن استفاده می شود مناسب نباشد به مرور زمان و با ایجاد بادهای شدید دچار آسیب شده و از بین می رود.
پارچه مناسب برای سایبان ها باید بتواند در برابر فشار کششی حداقل ۱۰ تن به خوبی مقاومت کند و علاوه بر این که خود پارچه دچار آسیب نشود. دوخت آن نیز باید این قابلیت را داشته باشد تا به خوبی به کابل های کششی و یا قاب های فلزی بچسبد و پاره نشود.

خرید سایبان روف گاردن قیمت مناسب؟
با توجه به جدید بودن و همچنین استفاده زیاد از سایبان روف گاردن مراکز متعددی در سراسر ایران وجود دارد که این محصول را در اشکال گوناگونی تولید و برای مصرف به بازار عرضه می کنند، همچنین شرکت هایی نیز وجود دارد که متناسب با نیاز شما کار طراحی و ساخت را در محل شما انجام می دهند. شما با مراجعه حضوری و یا اینترنتی می توانید از خدمات آنها استفاده کنید.