برزنت نسوز | آیا برزنت نسوز قابل اشتعال هستند؟

برزنت نسوز |  آیا برزنت نسوز قابل اشتعال هستند؟
بستگی به برزنت نسوز دارد، اما بله، بعضی از آنها قابل اشتعال هستند. فقط برای روشن کردن، آنها می توانند آتش بگیرند. آنها بیش از یک تکه کاغذ مستعد روشنایی روی آتش نیستند، آنها فقط می توانند میزبان آتشی باشند که به مصرف آن ادامه خواهد داد.
هر چند این همه برزنت نیست. بوم پنبه ای، مش، بوم پلی استر و چند ماده دیگر قادر به آتش سوزی هستند، در حالی که پلی اتیلن بهترین گزینه برای پیوند شیمیایی بازدارنده شعله و مقاومت در برابر شعله طبیعی است.
اگر در حیاط خانه خود یک سایبان بوم پنبه آویزان کرده اید، ضد شعله نیست. می توانید با استفاده از مواد شیمیایی آن را ضد آتش کنید، اما مانند پلی تار پایدار نخواهد ماند.

از چه موادی در ساخت برزنت نسوز استفاده می شود؟

برزنت نسوز از نظر مواد چیز پیچیده ای نیستند که مردم فکر می کنند. اگرچه ممکن است موادی که ما در شرکت دنیای چادر استفاده می کنیم بر اساس موجودی ما تغییر کرده و با تولید محصولات جدید برزنت تکامل یابند، این موارد همان چیزی است که انتظار دارید در بازار برای برزنت های نسوز مشاهده کنید.
پلی اتیلن
این ماده پلاستیکی معمولی که در مواد اصلی برزنت نسوز قرار دارد، برای کار در بسته بندی های سخت است که باعث ایجاد مانعی بین کالای موجود در بسته بندی و دنیای خارج مانند ظروف غذا می شود. در برنامه های بزرگتر، مانند پارچه برزنت، به طور طبیعی در برابر شعله مقاوم است.
برومین
این متداول ترین ماده شیمیایی است که در بازدارنده های شعله در هر صنعت از جمله وسایل الکترونیکی و مبلمان استفاده می شود و هر از چندگاهی شاهد استفاده از آن در چادرهای برزنتی خواهید بود.
Image
PBDE
این مخفف کلمه پلی استر دیفنیل استرها است که کیفیت بالایی دارد. این مورد در مواد شیمیایی از نوع اسپری رایج است که می توان بعد از واقعیت آن را روی مواد مختلف استفاده کرد. کار با آنها خطرناک است و می تواند با گذشت زمان از بین برود، به همین دلیل است که اغلب استفاده نمی شود.

آیا برزنت نسوز ایمن هستند؟

آنها لوازم شما را ایمن می کنند، اما مواد شیمیایی خود ایمن نیستند و مهم است که در مورد آنها مطلع شوید.مواد شیمیایی که معمولاً در مواد بازدارنده شعله مشاهده می کنید، به محیط زیست آسیب می رسانند، اما حتی بدتر، برخی از آنها برای مردم آسیب می رسانند.
بیایید چند مورد را مرور کنیم تا مطمئن شوید که آنها را در موقع خرید برزنت نسوز شناسایی کنید و بدانید که چه چیزی را خریداری می کنید.
HBCD
این کلمه مخفف "Hexabromocyclododecane" است و این ماده اصلی مهار کننده شعله در عایق بندی خانه است. HBCD باعث ایجاد انواع مختلفی از سرطان ها می شود زیرا از نظر شیمیایی به کف متصل نمی شود و این مسئله را مشکل ساز می کند. این نوعی عایق است که می خواهید خوب و ایمن نگه داشته شود =، زیرا در صورت تنفس می تواند به گرد و غبار وارد شده و به ریه های شما آسیب برساند.
PBDE
این یکی از مواد شیمیایی است که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، اما دانستن هشدار پیرامون آن مهم است. از آنجا که این ماده به خوبی به محصولات متصل نمی شود، در اصل می تواند "به هوا" نشت کند و توسط همه اطراف آن استنشاق شود.
Image
خوشبختانه، این چیزی نیست که ما می بینیم اغلب در برزنت استفاده می شود. در واقع اغلب در مبلمان و الکترونیک استفاده می شود. PBDE ها به دلیل کاهش وزن هنگام تولید شناخته شده اند و به طور بالقوه می توانند رشد سیستم عصبی را در کودکان متولد شده خفه کنند.
TBBPA
مطالعات هنوز در حال انجام است، اما اساساً TBBPA می تواند در مردان و زنان با استروژن در بدن تداخل ایجاد کند. این در شرایط شدید است که مصرف می شود.
OPFR
اینها جایگزین PBDE شده اند ، که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم. هنوز تحقیقات بیشتری در مورد OPFR باید انجام شود، اما از آنجا که این محصول به محصولاتی که برای آنها استفاده می شود خوب متصل نمی شود، البته بهتر است از موارد گفته شده استفاده نکنید تا سلامت خود را به خطر نیندازید.

هنگام خرید برزنت نسوز به چه مواردی باید توجه کرد؟

اگر به دنبال یک برزنت نسوز هستید، چند ویژگی وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید تا بتوانید آنها را جستجو کنید. این اطلاعات باید به اندازه کافی باشد که شما بتوانید در مورد پارگی برزنت بازدارنده شعله تصمیم بگیرید.
۱. حرارت حداکثر:
این سطح گرما جایی است که مواد برزنتی بسته به آنچه استفاده می کنید، شروع به ذوب شدن یا آتش گرفتن می کند. اگرچه این فقط برای ماده پایه نیست: این دما بالاترین نقطه ای است که پوشش ترکیب شیمیایی نیز می تواند مقاومت کند.
Image
وقتی به دنبال حداکثر حرارتی هستید که بتواند آن را تحمل کند، باید کل زمان سوزاندن را داشته باشید. برای بسیاری از اقلام، دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه فارنهایت می تواند حدود یک دقیقه بسوزد قبل از اینکه از طریق مواد شیمیایی بخورد، و مستقیماً به مواد واقعی باریک برسد.
۲. عایق بندی:
شما می توانید یک برزنت قابل بازدارنده شعله داشته باشید که برای عایق بندی نیز مناسب است. به نظر متناقض می رسد، اما سلول های فوم بسته نمی سوزند زیرا به ۱۸۰ درجه فارنهایت می رسد یا چیزی شبیه به آن دیوانه است.
در واقع داشتن عایق با کیفیت ضد شعله بسیار خوب است، زیرا بدون آتش گرفتن می تواند گرما را بکشاند. این موارد معمولاً در محیط های ساختمانی مانند موارد قبلی استفاده می شوند.
۳. مقاومت در برابر حرارت:
بین حلقه ها و ماسوره ها، آنها باید قادر به کنترل گرما نیز باشند. آنها قرار نیست در تراز بقیه پارچه های برزنتی قرار بگیرند، اما شما نمی خواهید از یک برزنت مقاوم در برابر شعله در جایی نامناسب استفاده کنید.
هنگام خرید یک برزنت نسوز، همه چیز کاملاً ساده است. فقط مطمئن شوید که آن را از یک منبع معتبر تهیه کنید تا بدانید که می تواند مطابق آنچه آزمایشات آزمایشگاهی ادعا می کند انجام دهد.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat