انواع سازه چادری گذرگاه های عمومی؟

انواع سازه چادری گذرگاه های عمومی؟


سیستم های سازه چادری گذرگاه های عمومی می تواند معماری موجود را تکمیل و ارتقا دهد، یا با تأثیر زیبایی شناسی بی نظیری جلوه ای جدید در شهرها ایجاد کند. سازه های چادری همیشه زیبا و خارق العاده به نظر می رسند، چه به عنوان سازه های دائمی و چه موقتی.
اجرای سازه چادری گذرگاه های عمومی، به طراحان راه حل مقرون به صرفه ای ارائه می دهد و عابران پیاده را از نور آفتاب، برف و باران و در عین حال خطر لغزش و ریزش ناشی از باران، برف محافظت می کند. آزمایشات نشان می دهد که ساختارهای کششی می توانند درجه حرارت را تا ۲۰ درجه در ناحیه پوشش خود کاهش دهند.
همچنین نگهداری از آنها در دراز مدت راحت و آسان است، آنها مقادیر زیادی از نور روز را فیلتر می کنند و باعث می شوند عابران پیاده خود به خود به سمت استفاده از آنها رو بیاورند. سازه های چادری را می توان برای انواع کاربری ها مورد استفاده قرار داد، از ترمینال اتوبوس گرفته تا ایستگاه قطار و نیز گذرگاه های عمومی در شهر و نیز برای پوشش ورودی ها و سایبان ها.
از مهمترین مزایای ساخت سازه چادری گذرگاه های عمومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- ایجاد سبک های غنی: از آنجا که غشاء نوعی ماده نرم است، رنگ نیز می تواند آزادانه انتخاب شود، بنابراین می تواند گذرگاه های خلاقانه تری ایجاد کنیم، می توانیم گذرگاه ها را به یک منظره زیبا تبدیل کنیم، که این امر به بافت کلی شهر، منطقه و محله بسیار کمک خواهد کرد.
۲- رنگ های غنی: سازه چادری فضای عمومی در طیف گسترده ای از رنگ ها تولید می شوند، بنابراین ایده آل برای ایجاد سایبان های گذری هستند. استفاده از رنگ های پر جنب و جوش و معاصر، گذرگاه ها را قادر می سازد تا با محیط موجود مطابقت داشته باشند و یا یک ساختار مشخص ایجاد شوند.
۳- عملی: سازه های چادری در مقایسه با انواع دیگر سازها سبک و در عین حال بسیار قوی هستند. سازه های چادری بهترین، سریع ترین و کارآمدترین راه برای پوشاندن یک منطقه بزرگ با حداقل اختلالات می باشد. پارچه خواص جذب اشعه ماوراء بنفش را دارد و به خوبی سایه مورد نظر را ایجاد می کند.
۴- نگهداری: سازه چادری گذرگاه های فضای باز با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا و به طور دقیق طبق دستورالعمل های صنعتی تولید می شوند. این سازه ها با دوام هستند و نصب آنها نیز آسان بوده و نیاز به نگهداری ناچیز دارند. این سازه ها با قیمت مناسبی در بازار برای مشتریان عرضه می شوند. سازه چادری گذرگاه های عمومی به نگهداری منظم نیاز کمی دارند به طوری که سایر سازه ها همواره باید مورد نظارت دقیق قرار بگیرند.

پرکاربردی ترین اشکال هندسی سازه چادری گذرگاه های عمومی؟
برای استفاده تجاری یا عمومی می توانید انواع مختلفی از آن را انتخاب کنید به عنوان مثال از انواع سازه چادری گذرگاه های عمومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 مخروط ها
 طاق های قوسی
 سیستم های حصاری
 سیستم های پارچه ای
هر کدام از اشکال هندسی به گونه ای طراحی شده اند که با کمترین ستون قابل اجرا باشند، و از حداکثر سایه برای محافظت در برابر آفتاب استفاده کنند. سازنده سازه چادری گذرگاه های عمومی این نوع سازه را در طیف گسترده ای از طرح ها، رنگ ها، و نیز طول و شکل تولید می کند. با توجه بررسی های انجام شده عمر چنین سازه هایی حدود ۱۵-۳۰ سال است.
سازه چادری گذرگاه فضایی روشن و دلپذیری را برای هدایت افراد فراهم می کند و باعث افزایش قابلیت استفاده از فضای پیاده رو ها می شود.

مناسب ترین سازه چادری گذرگاه های عمومی؟
سازه های چادری قابلیت پوشاندن ورودی ها، پیاده راه ها و مناطق انتظار مانند، ایستگاه قطار، اتوبوس و مترو را دارند. برخلاف سازه های سنتی، سازه های چادری قادر به پوشش مسافت های بیشتر با هزینه کمتری هستند. اگرچه این گزینه می تواند به صرفه جویی خوبی تبدیل شود، اما می تواند فایده ای ارزشمند نیز داشته باشد زیرا چنین سازه های را می توان در اشکال گوناگونی طراحی و تولید کرد- به دلیل محدودیت وزن، و نیز الزامات طراحی.
مناسب ترین سازه چادری برای گذرگاه های عمومی نوع قوسی است که به دلیل نصب آسان و نیز زیبایی در اکثر کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و اجرا کننده سازه چادری گذرگاه های عمومی آن را به راحتی و بدون نیاز به نیروی متخصص در محل پروژه مونتاژ می کند.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat