چادر برزنتی ضد آب و مشخصات آن

چادر برزنتی ضد آب

چادر برزنتی ضد آب نوعی پارچه است که از مواد انعطاف پذیر، محکم، مقاوم در برابر آب یا ضد آب ساخته شده است. می توان آن را از پلی استر یا بوم پارچه ای، روکش شده با پلی اورتان یا از پلاستیک هایی مانند پلی اتیلن تهیه کرد. چادرهای برزنتی یکی از مفیدترین و ابتکاری ترین اختراعاتی است که برای انسان شناخته شده است. می توان از آن برای محافظت در برابر شرایط سخت آب و هوایی مانند باران، باد شدید و نور خورشید استفاده کرد. استفاده اصلی از آنها پوشاندن چیزی از کثیف شدن یا خیس شدن است.


معیارهای انتخاب چادر برزنتی ضد آب 


از چادر برزنتی ضد آب برای پوشاندن اشیا مختلف، در صنایعی همچون، حمل و نقل، ساخت و ساز، کشاورزی، دامداری، شیلات و ... استفاده می شود. از آنجا که آنها سبک بوده و قابلیت تاشوندگی دارند، می توان به راحتی آنها را به هر مکانی جابجا کرد.
انواع مختلفی از چادر برزنتی ضد آب در دسترس است که ممکن است به راحتی هنگام انتخاب آنها گیج و گم شوید. بهتر است قبل از انتخاب نوع آن، هدف مورد نظر خود را برای استفاده در نظر بگیرید. انواع مختلفی برای اهداف مختلف استفاده می شود و شما قطعا نمی خواهید چادری را انتخاب کنید که مورد نیاز شما نباشد.

همانطور که قبلاً ذکر شد، شما باید بدانید که به چه منظور چادر برزنتی مورد نیاز است. هنگامی که هدف را بدانید، قادر خواهید بود مشخصات مهم آن را تجزیه و تحلیل کنید. مشخصات چادرهای برزنتی ضد آب در زیر ذکر شده است، که ممکن است به شما در انتخاب مناسب این نوع چادر بیشتر کمک کند.

 

 


آشنایی با مشخصات چادر برزنتی ضد آب


با در نظر گرفتن مشخصات زیر می توانید به راحتی از میان مدل های مختلف چادر برزنتی ضد آب را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید، این مشخصات عبارت هستند از:
۱- مقاومت آب:
اگر می خواهید از چیزی در برابر رطوبت و باران محافظت کنید، یک چادر برزنتی ضد آب برای شما مناسب است. انواع مختلف برزنت های مقاوم در برابر آب بوده و سطح حفاظتی متفاوتی را ایجاد می کنند، از مقاومت کم تا کاملا ضد آب بودن.
۲- استحکام – قدرت:
استحکام چادر برزنتی ضد آب توانایی محکم نگه داشتن چادر را تحت فشار تعیین می کند. مقاومت به مواد استفاده شده در ساخت و نوع روش بافت بستگی دارد. الیاف برزنت از نوع پلی استر یکی از موارد مهمی است که در ساخت چادرهای برزنتی استفاده می کنند، آنها با مقاومت بالا در برابر شکستگی یا پارگی بادهای شدید مقاومت می کند.

۳-مقاومت در برابر خوردگی:
با در نظر گرفتن مقاومت یک چادر در برابر خوردگی در برابر نور خورشید و سایر مواد خارجی مانند اسیدها، روغن ها، کپک و گریس ها. برای ایجاد مقاومت در برابر انواع مختلف تخریب می توان از پوشش های ویژه ای استفاده کرد.
۴-مقاومت در برابر سایش:
این توانایی یک چادر است که در برابر شکاف و پاره شدن در اثر لبه های تیز مقاومت کند. چادر برزنتی ضد آب از نوع وینیل و یا بوم در مقایسه با چادرهای پلی اتیلن در برابر سایش بسیار مقاوم هستند.
درک صحیح از مشخصات می تواند به شما کمک کند آنها را با روشی بهتر که مورد نیاز است مرتبط کنید.