مهمترین ویژگی سازه پارچه ای متحرک

مهمترین ویژگی سازه پارچه ای متحرک
همانطور که می دانید چادر در طی قرن های متمادی تکامل یافت تا در قرن حاضر به یک سمبل تبدیل شود. این امر در قرن نوزدهم و بیستم تغییرات فراوانی را به خود دید، زیرا معماران در این قرن قادر بودند از پیشرفت های فناوری در مهندسی سازه بهره بگیرند. معماران زیادی در این زمینه، تحقیقات گسترده ای را در مورد اصول ساختاری ای سازه ها انجام دادند برای مثال می توان به فری اتو، اشاره کرد که در زمینه ساختارهای پارچه ای تحقیقاتی را آغاز کرد و در نهایت، این امر به پیشرفت های خارق العاده ای منجر شد که اکنون با سازه پارچه ای متحرک روبرو هستیم.
سازه پارچه ای متحرک کاربرد فراوانی دارد که از جمله آنها می توان به سقف متحرک پارچه ای اشاره کرد. در مکان های مختلفی می توان از این سازه استفاده کرد و از جمله سقف هایی است که ارتنوع بالایی برخوردار است. همچنین از سقف پارچه ای متحرک به عنوان سایه بان می توان استفاده کرد که در برابر نور خورشید و حفاظت در برابر باد و باران کاربرد فراوانی دارد. همانطوری که گفته شد سازه پارچه ای متحرک قابلیت استفاده در مکان های مختلف با کاربری های متفاوت را دارد، در ادامه با تعدادی از آنها آشنا خواهیم شد:
 سایبان استخر فضای باز
 سقف و سایبان کافه ها
 سقف سایبان استادیوم
 سقف پارچه ای گلخانه
 سقف تراس و سایبان بام منازل
 و …
از مهمترین قابلیت سازه پارچه ای متحرک می توانند به نصب و ساخت سریع و همچنین قابلیت جابجایی آنها اشاره کرد، این نوع سازه ها بهترین گزینه برای مصارف موقت می باشند؛ بنابراین می توان در هر جایی بسته به شرایط آب و هوایی از آنها استفاده کرد.

انواع سازه کششی و سازه غشایی و ویژگی هر کدام؟
سازه های کششی و سازه پارچه ای معمولا زیر مجموعه‌ای از سازه‌های فضایی به شمار می روند و به دلیل انعطاف، سبکی و شفافیتی که این گونه سازه ها دارند، می توان از آنها در خلق فرم‌های زیبا و بدیع، استفاده کرد. در سال های اخیر استفاده از انواع سازه کششی و سازه غشایی پیشرفت زیادی داشته است و کارفرمایان زیادی تمایل به استفاده از این سازه ها دارند.
با گسترش سازه های غشایی و استفاده از مواد کامپوزیتی و انواع الیاف ها، معماران و مهندسین این عرصه امکانات متعددی را برای طراحی پیش روی دارند، مهندسان به واسطه این مواد توانسته اند سازه پارچه ای و سازه کششی چادری با طیف وسیعی از خواص فیزیکی، مکانیکی را طراحی کنند.
مهمترین کاربرد سازه کششی و سازه غشایی، طراحی انواع کاربری عمومی و خصوصی مانند:
 اداری
 تجاری
 ورزشی
 مسکونی
 سایبان در فضاهای عمومی و شهری

قیمت سازه کششی در بازار صنایع ساختمانی؟
قیمت سازه پارچه ای از نوع کششی در بازار صنایع ساختمانی به عوامل متعددی از جمله نوع پوشش، کابل و قاب های فلزی گالوانیزه مورد استفاده بستگی دارد؛ اما در بحث طراحی مهمترین عامل در قیمت سازه پارچه ای، مساحت سازه، ارتفاع سازه و همچنین روش اجرای سازه بیشترین تاثیر را در قیمت آن دارند.
شرکت های طراحی که به کار اجرای سازه پارچه ای مشغول می باشد با بررسی عوامل گفته شده در بالا قیمت نهایی را به کارفرما ارائه می دهند. برای اطلاع از قیمت دقیق اجرای سازه کششی بهترین روش و راهکار مراجعه به نمایندگی های معتبر و نیز شرکت های ساختمان سازی است.
عوامل اثر گذار در تعیین قیمت تمام شده سازه پارچه ای عبارت است از:
 نوع چادری
 کیفیت چادر
 نوع کابل
 قاب های فلزی گالوانیزه
 دستمزد پیمانکار
 و …

مهمترین مراکز برای فروش سازه پارچه ای؟
به دلیل مدرن بودن و تازه‌گی سازه پارچه ای در ایران، متاسفانه مراکز زیادی در کشورمان به فروش این محصول اقدام نمی کنند. البته کارخانجاتی هستند که قطعات این سازه را تولید کنند. شما به راحتی می توانید به این مراکز مراجعه کنید تا با کمترین قیمت قطعات آن را خریداری کرده و در محل مورد نظرتان آن را مونتاژ کنید.
روش های متعددی برای فروش سازه پارچه ای در ایران و جهان وجود دارد، همانطوری که در مطالب قبلی نیز اشاره شد بهترین روش برای خرید قطعات این نوع سازه مراجعه حضوری به شرکت های تولید کننده محصولات ساختمانی است. همچنین می توانید از وب سایت های معتبری نیز در این زمینه استفاده کنید.

برچسب ها: اجرای سازه پارچه ای, ساخت سازه پارچه ای, سازه پارچه ای, سازه پارچه ای متحرک, سازه غشایی, سازه کششی, فروش سازه پارچه ای, قیمت اجرای سازه پارچه ای, قیمت سازه پارچه ای, قیمت سازه کششی