شناخت مهمترین ویژگی سازه چادری فرودگاه؟

شناخت مهمترین ویژگی سازه چادری فرودگاه؟

به نظر کارشناسان این حوزه، بهترین سازه برای ساخت فرودگاه، استفاده از سازه های چادری است، سازه چادری فرودگاه در مقایسه با سایر سازه ها عملکرد سازه ای بهتر و نیز قابل قبول تری ارائه می کنند، همچنین در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم و نیز انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند و در سریع ترین زمان ساخت آنها به پایان می رسد و مهمتر از همه هزینه ساخت آنها در مقایسه با سازه های سنتی مانند، سازه های بتنی و فلزی بسیار کمتر است.
حال در این بخش قصد داریم شما را با مهمترین ویژگی و خصوصیات، سازه چادری فرودگاه آشنا کنیم پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید:
۱- زیبایی شناسی: از نظر ظاهری این نوع سازه بسیار زیبا و جذاب هستند، با توجه به ساختار فیزیکی این سازه معماران و طراحان می توانند با آنها فرم های مبتکرانه خلق کنند و جلوه ای بسیار زیبا و پایدار به شهرها بدهند.
۲- اندازه: آنها تقریباً در هر اندازه و شکلی قابل ساخت هستند، زیرا قبل از ساخت توسط افراد متخصص و با تجربه و توسط رایانه مورد ارزیابی تنشی قرار می گیرند و در صورت داشتن هرگونه خطایی، آنها را رفع می کنند. این گونه از سازه ها از نظر اندازه بهترین و مناسب ترین مورد برای ساخت فرودگاه به شمار می روند برای اینکه بسیار سبک هستند.
۳- رنگ: وقتی از پارچه های کششی برای ساخت سازه چادری فرودگاه استفاده می شود، رنگ سفید استاندارد ترین نوع رنگ برای این کار است. با استفاده از پارچه ای با رنگ روشن می توانید میزان گرمای جذب شده در داخل فرودگاه را بطور موثری کاهش داده و آن را به انتخابی پایدار تبدیل کنید. علاوه بر این گفته می شود، بسیاری از تولید کنندگان پارچه های کششی را در طیف گسترده ای از رنگ های پر جنب و جوش تولید می کنند.
۴- شفافیت: اگر از پارچه پلی استر با روکش PVC برای ساخت سازه چادری فرودگاه استفاده شود، می توانید میزان شفافیت و انتقال نور به داخل سازه را خود انتخاب کنید، زیرا این نوع پارچه در مدل های شفاف تا کاملاً مات تولید می شوند. PTFE ها با انتقال نور معمولاً بین ۷٪ تا ۱۵٪. کیفیت نوری سازه را بالا می برند. همچنین در بسیاری از موارد ، ETFE بسیار شفاف است و ۸۵٪ می تواند نور را به داخل انتقال دهد.
۵- کارایی و عملکرد حرارتی: همانطوری که می دانید از سازه های چادری بیشتر در مناطق گرمسیر استفاده می شود، اما با پیشرفتی که در این زمینه صورت گرفته، پارچه هایی با چندین لایه ساخته شده اند که قابلیت آن را دارند تا حرارت موجود در داخل بنا را در روز های سرد حفظ کنند و در روزهای گرم از ورود هوای گرم به داخل و خارج شدن هوای خنک به بیرون جلوگیری کنند. این گونه از پارچه ها بهترین نوع مواد برای سازه چادری فرودگاه به شمار می رود، زیرا به مقدار زیادی در صرفه جویی انرژی تاثیر می گذارد.
بررسی سازه چادری فرودگاه جده ؟
سازه فرودگاه جده از نوع چادری کششی است که توسط معماران و طراحان حرفه ای ساخته شده است. این فرودگاه به دلیل طرح چادریش در دسته بهترین و زیباترین فرودگاه های ساخته شده در دنیا قرار دارد، فرودگاه جده از نظر طراحی آکوستیک بسیار خوب ساخته شده است و مشابه عایق حرارتی است، به طوری که می تواند فهم گفتاری را در یک فضا افزایش دهد.
سازه چادری فرودگاه جده از نظر نگهداری نیز بسیار خوب عمل می کند، این فرودگاه به دلیل سهولت در نگهداری بارها مورد ستایش قرار گرفته است. به گفته مسئولین این فرودگاه، روزانه ۸۰ هزار نفر برای مراسم حج به این فرودگاه مراجعه می کنند.
مهمترین دلیل برای طراحی فرودگاه جده به شکل چادری، به خاطر هوای گرم و دم کرده شهر ساحلی جده است، تا مسافران بتوانند زیر سایه چادر های این فرودگاه با آرامش و راحتی استراحت و یا فعالیت کنند.

سازه چادری فرودگاه آبادان ؟
آب و هوای آبادان نیز خیلی با شهر جده فرقی نمی کند و مانند جده بسیار گرم و سوزان است، برای اینکه مسافران از این قضیه خلاصی یابند معماران، سازه فرودگاه آبادان را به شکل چادری طراحی کردند. سازه چادری فرودگاه آبادان این امکان را به وجود آورده تا گردشگران و مسافران بتوانند زیر سایه سازه های چادری به راحتی به کار خود مشغول باشند.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat