سقف چادری برقی چیست؟

سقف چادری برقی چیست؟

سقف باز و بسته شونده چادری، سبک، قوی و با دوام و همچنین انعطاف پذیری است، که به معماران و طراحان امکان طراحی فضاهای بسیار کاربردی را می دهد. از جذاب ترین ویژگی های سقف های متحرک چادری می توان به مواردی مانند؛ انتشار نور، میرایی صوتی و توانایی پوشش دهانه های بزرگ بدون ستون و همچنین راحتی باز و بسته کردن به وسیله ریموت اشاره کرد.
با پیشرفت در صنعت ساخت و ساز، سقف باز و بسته شونده چادری به عنصر اصلی طراحی مدرن در عصر حاضر تبدیل شده است. همچنین چنین سازه هایی بیش از دو دهه است که به عنوان یک روند غالب در ساخت و سازهای جدید به خصوص در کاربری هایی مانند رستوران، کافی شاپ، مراکز تفریحی، هتل ها، استخرها مورد استفاده قرار می گیرند.
از مهمترین ویژگی ساخت سقف باز و بسته شونده چادری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 قابلیت نصب بر روی شکل های هندسی مختلف و ساختمان های مجاور
 جلوگیری از ورود آب باران و ورود آفتاب سوزان به درون بنا
 در دسترس بودن و ساخت سریع سقف چادری مکانیکی
 عدم نیاز به سازه های سنگین برای نصب و نگهداری سقف
 ماهیت ساختار و عناصر کششی پشتیبانی بسیار پایدار
 ملاحظات زیبایی شناسی و سازگاری با عناصر مجاور
 افزایش جریان هوا در درون بنا و نیز تهویه مناسب
 قابلیت کنترل از راه دور، به وسیله ریموت
 دستیابی به نور مناسب هنگام نیاز
سقف باز و بسته شونده و یا به اصطلاح متحرک برخلاف بیشتر سقف های سنتی ثابت که عملکرد مطلوب و خاصی ندارند، در شرایط آب و هوایی نامناسب قادر به واکنش متقابل است، به طوری که هنگام وزش باد شدید و یا باران و برف به واسطه حسگرهای نصب شده بر روی سقف به صورت خودکار قابلیت باز و بسته شدن را دارند. به این ترتیب یک محیط داخلی مناسب را برای افراد فراهم می کنند.

مکانیزم اجرای سقف باز و بسته شونده چادری؟
این نوع سقف برای نصب و استفاده سریع، راحت و ارزان و همچنین برای نصب طولانی مدت مهندسی و طراحی شده اند. آنها عموماً برای استفاده در مناطقی با آب و هوای بد مناسب هستند زیرا نصب آنها به کاربر اجازه می دهد تا در صورت بروز عواملی مانند باران، آفتاب سوزان و باد سقف را در حالت باز قرار داده و در صورت مناسب بودن شرایط، سقف در حالت بسته قرار گیرد تا جریان هوا در درون بنا و نیز تهویه مناسب صورت گیرد. بهتر است برای نصب از مجری سقف باز و بسته شونده چادری کمک بگیرید.

این گونه از سقف ها برای فصل تابستان و همچنین برای فعالیت هایی مانند عروسی، نمایشگاه و یا اجتماعات آخر هفته مناسب هستند. مکانیزم اجرای سقف باز و بسته شونده چادری به این شکل است که از یک موتور الکتریکی مخصوص برای باز و بسته کردن سقف استفاده می شود، که این کار توسط یک ریموت و یا یک شاسی ثابت صورت می گیرد.
همانطور که میدانید سقف باز و بسته شونده چادری در طی قرن های متمادی تکامل یافت است در ابتدا آنها به صورت ثابت طراحی میشدند و با ابزار بسیار سنگین ساخته می شدند. اما در قرن حاضر مواد مورد استفاده برای ساخت آنها و نیز مکانیزم عملکردی آنها به کلی تغییر پیدا کرده است و می توان گفت آنها به یک سمبل تبدیل شده اند.

نحوه نصب سقف باز و بسته شونده چادری؟
انواع سقف باز و بسته شونده چادری می تواند به صورت مستقل نصب شود و یا می توان آن را به سازه اولیه متصل کرد. ابتدا لازم است برای این کار فضای مورد نظر را آماده کرده و بعد فریم های فلزی و یا آلومینیومی را در محل خود نصب کنیم، تا ریل های در نظر گرفته شده به آنها متصل شوند، البته گاهی به جای ریل از کابل های کششی مخصوص استفاده می کنند تا پارچه بتواند در یک محور به راحتی حرکت کند.
بعد از تمام شدن سازه اصلی نوبت به نصب پارچه مخصوص می رسد تا پوشش سقف کامل شود، برای این کار از لوازم جانبی مخصوص استفاده می کنند تا پارچه تحت تنش مورد نیاز قرار بگیرد. برای اینکه سقف به حالت متحرک در بیاید موتور برقی به انتهای کابل کششی متصل می شود. در نظر داشته باشید که برای نصب حتما باید به سازنده سقف باز و بسته شونده چادری مراجعه کنید زیرا آنها در این زمینه متخصص هستند.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat