کاربرد سازه کششی در اسکله

کاربرد سازه کششی در اسکله

همانطور که در گذشته برایتان گفتیم، سازه کششی کاربرد فراوانی دارد و در اکثر مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. ما در اینجا قصد داریم تا کاربرد سازه کششی در اسکله را برای شما بیان کنیم.

سازه های کششی علاوه بر زیبایی که به محیط می بخشند، برای ایجاد سایه و جلوگیری از نفوذ باران در همه ی مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که می دانید این سازه ها بر روی پایه ای قرار می گیرند و به عنوان مکانی امن به حساب می آیند.

چرا اسکله ها به سازه کششی نیاز دارند؟

اسکله ها تاسیساتی می باشند که در کنار سواحل به منظور پهلو گیری کشتی ها برای امور دریارانی مانند تخلیه بارها، عبور مسافرین و... مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع اسکله ها محیطی بین خشکی و دریا برای کشتی ها به حساب می آیند.

به همین منظور باید این اسکله ها از سازه هایی ساخته شوند که علاوه بر دوام و استواری بالا، امنیت را برای کشتی رانان و مسافران تامین کند. بنابراین بهترین انتخاب برای ساخت اسکله ها، استفاده از سازه کششی می باشد. در ادامه با یکدیگر بررسی خواهیم کرد که سازه های کششی چه تاثیری بر فعالیت های کشتی رانی می گذارد.

چرا اسکله ها به سازه کششی نیاز دارند؟

کنترل شرایط جوی با استفاده از سازه کششی

همانطور که مستحضرید در کنار دریا بارش باران در فصول سرد یا تابش خورشید در فصول گرم بسیار شدیدتر از محیط های دیگر است. بنابراین برای کنترل شرای جوی در کنار دریا و اسکله ها از سازه های کششی استفاده می کنند.

سازه کششی را از پارچه هایی با کیفیت و ضد آب مانند پارچه برزنت می سازند تا در فصول سرد باعث عدم نفوذ باران شود و در فصول گرم در اثر تابش خورشید، رنگ و ظاهر زیبای خود را از دست ندهند.

بنابراین اگر می خواهید در اسکله های خود در فصل های سال در امان باشید و به راحتی به فعالیت خود بپردازید، استفاده از سازه های کششی را دست کم نگیرید. اگر می خواهید بدانید دوام سازه های کششی چگونه است که امنیت ما را فراهم می کنید پیشنهاد می کنیم مطلب استحکام سازه های کششی چگونه است؟ را مطالعه نمایید.

کنترل شرایط جوی با استفاده از سازه کششی

فایده ی سازه کششی برای ترمینال مسافربری اسکله ها

برای سوار یا پیاده شدن مسافران در کشتی رانی از پایانه های کوچکی استفاده می شود که به اصطلاح به آنها ترمینال مسافربری گفته می شود. این ترمینال ها برای عبور مسافران استفاده می شود بنابراین ساخت آنها جزو الزامات هر اسکله های است.

معمولا برای ساخت ترمینال های کشتی رانی مسافربری ها از یک پارچه برای سقف و یک میله یا پایه برای استواری آن استفاده می کنند. زیرا ساخت این ترمینال ها با مصالح ساختمانی بسیار پرهزینه می شود و امکان جابجایی برای آنها وجود ندارد.

بنابراین برای ترمینال های مسافربری در کنار اسکله ها از انواع سازه کششی استفاده می کنند تا علاوه بر هزینه ی کم و معقولی که دارد بتواند امنیت مسافران را تامین نماید تا مسافران کشتی رانی با خیالی راحت از این ترمینال ها عبور کنند.

کمک سازه های کششی برای تخلیه بار در اسکله ها

کشتی ها علاوه بر مسافربری به حمل و نقل کالا نیز می پردازند. بنابراین باید مکانی را فراهم کرد تا بتوانند بار های خود را در صورت بارش باران نیز تخلیه کنند. ساخت سازه های کششی برای قسمت حمل و نقل کالاهای کشتی رانی باعث می شود تا بار های آنها در امان بوده و در تمامی شرایط جوی از آنها محافطت نماید.

پیشنهاد برای مطالعه:

مصالح به کار رفته در سازه کششی

کمک سازه های کششی برای تخلیه بار در اسکله ها

زیبایی اسکله ها با سازه کششی

سازه های کششی متناسب با سلیقه ی همه و در انواع طرح ها و رنگ ها ساخته می شوند تا علاوه بر تامین امنیت آن مکان بتوانند ظاهری زیبا به آن ببخشند. بنابراین استفاده از سازه کششی برای اسکله ها باعث می شود تا زیبایی آنها چندین برابر شود و توجه مسافرین و کارکنان کشتی رانی را به خود جلب نماید.

 

🔥 برای بازدید از محصولات دیگر بر روی لینک های زیر کلیک کنید. 🔥 

 


🔗پارچه کانتینری                       🔗پارچه ترانزینی                          🔗سازه کششی

 

انواع سازه کششی برای ساخت اسکله ها

به طور کلی می توان گفت از تمامی مدل های سازه کششی برای ساخت اسکله ها می توان استفاده نمود. مدل های سازه کششی عبارتد از:

1- سازه کششی زین اسبی: ساختار این سازه ها دقیقا مانند زین اسب است که  دو گوشه ی آن به شمت پایین و دو گوشه ی ان به سمت بالا می باشد.

2- سازه کششی خیمه: این نوع سازه کششی دقیقا مانند خیمه هایی می مانند که عشایر از آنها استفاده می کنند.

3- سازه کششی آرک: این نوع سازه ساختاری شبیه به زین اسبی دارند و از آنها برای ساخت سقف های سنتی استفاده ی شود.

انواع سازه کششی برای ساخت اسکله ها

کاربرد سازه های کششی

سازه های کششی علاوه بر ساخت اسکله ها و سقف آنها، کاربرد های دیگری نیز دارند که عبارتند از:

- اجرای سازه های موقت مانند چادر عشایر و کوچ نشینان

- پارکینگ ها

- ساخت آلاچیق ها

به طور کلی می توان گفت از سازه های کششی مانند سازه چادری برای ساخت انواع سازه های موقت استفاده می کنند تا امنیت و زیبایی محیط را فراهم آورد.

سخن پایانی

همانطور که مطالعه نمودید کاربرد سازه های کششی در اسکله ها بسیار گسترده است و جزو ارکان اصلی برای هر اسکله ای است. شما می توانید انواع سازه ککشی، سازه پارچه ای، پارچه کانتینری و دیگرسازه های مورد نیاز خود را از دنیای چادر تولید کننده انواع سازه دریافت کنید.

کیفیت در فروشگاه دنیای چادر حرف اول را می زند و همین امر موجب کسب رضایت 100 درصدی مشتریان شده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر با فروشگاه دنیای چادر تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید. 

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat