مزایای استفاده از سازه چادری برای محیط زیست

مزایای استفاده از سازه چادری برای محیط زیست

مزایای سازه چادری برای محیط زیست باعث شده تا به جای استفاده از سازه های آجری و بتنی از سازهای پارچه ای استفاده شود.  جهان به طور فزاینده ای از تاثیر صنعت بر محیط زیست آگاه است و جامعه جهانی از تولید گرفته تا معدن و همه و همه به دنبال راهکار هایی برای کاهش اثرات زیست محیطی هستند.

در این میان تمرکز بیشتر بر کاهش انتشار کربن از طریق انرژی های تجدید پذیر بوده است اما نیاز به ساختار های پایداری وجود دارد که در کاربرد های مختلف قابل استفاده باشند.

نقش ساختمان های سنتی در انتشار CO2

ساختمان های سنتی آجری هرچند قادر به استفاده طولانی مدت هستند اما ساخت و بهره برداری از آن ها به انرژی قابل توجهی نیاز دارد. طبق گزارش شورای ساختمان سبز ایالات متحده، ساختمان های تجاری، صنعتی و مسکونی تقریباً 40 درصد از انتشار CO2 کشور ها را تشکیل می دهند که این میزان بیشتر از هر دو بخش صنعتی و حمل و نقل می باشد.

سازه های چادری، فناوری سبز

از آن جایی که جامعه جهانی به کار خود برای اجرای فناوری سبز برای بهبود پایداری انرژی اهتمام ورزیده است، صنایع در سراسر جهان شروع به تغییر در راستای تولید و استفاده از فناوری های سبز کرده اند.

سازه چادری و پارچه ای یکی از گزینه هایی است که شرکت ها برای کاهش هزینه های عملیاتی ارائه می دهند و در عین حال تاثیرات کم تری بر محیط زیست دارند و کارایی مطلوب تری را هم راستا با حفظ محیط در اختیار می گذارند. صنایع بی‌شماری وجود دارند که از نصب سازه‌های پارچه‌ای سود برده‌اند.

در میان آنها می توان به تولید، تدارکات، ورزش، ذخیره سازی فله، کشاورزی، بازیافت و مدیریت زباله اشاره کرد.سازه های پارچه ای عمدتاً به دلیل تطبیق پذیری و هزینه های عملیاتی کمتر، در بسیاری از صنایع کاربرد گسترده ای دارند.

با این حال، مزایای زیست‌محیطی آن‌ها در دنیایی که به طور فزاینده‌ای نسبت به اقلیم آگاه است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

مطالب پیشنهادی دنیای چادر:

سازه چادری مناسب استادیوم فوتبال

سازه های چادری، فناوری سبز

صرفه جویی در هزینه ها و افزایش بهره وری انرژی

سازه های پارچه ای که از کیفیت بالایی نیز برخوردارند، موجب صرفه جویی در هزینه ها می شوند و این، آن ها را از سایر گزینه های ساختمانی متمایز می کند.

با بکارگیری سازه های چادری علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها تاثیر کم تری نیز بر محیط زیست وارد می شود و بسیاری از سازه های پارچه ای نیاز به روشنایی، گرمایش و سرمایش کم تری نسبت به ساختمان های سنتی دارند.

تولید کنندگان نیز از شیوه های پایدار تری برای کاهش ضایعات و انتشار کربن استفاده می کنند.

انتقال نور طبیعی با سازه چادری

پوشش‌های پارچه‌ای سفید می‌توانند هزینه‌های روشنایی را 50 تا 75 درصد نسبت به ساخت‌وسازهای معمولی کاهش دهند، زیرا در توانایی انتقال نور باورنکردنی بوده و به طور طبیعی فضای داخلی را روشن می‌کنند. میزان نور طبیعی که به پوشش سفید نفوذ می کند، بسیار مطلوب و چشمگیر است.

سازه های چادری خاصی از نور طبیعی خورشید برای ایجاد محیطی راحت و با نور مناسب بدون استفاده از برق استفاده می کنند. این امر با استفاده از روکش‌های پارچه‌ای که به اندازه کافی شفاف هستند، صورت می گیرد تا مقدار زیادی از نور خورشید را وارد کرده و نیاز به سوخت های فسیلی را در جهت تولید برق و تامین نور از میان ببرند.

 

 

🔥 برای بازدید از محصولات دیگر بر روی لینک های زیر کلیک کنید. 🔥 🔗پارچه کانتینری                       🔗پارچه ترانزینی                          🔗سازه کششی

 

سازه چادری نیاز به سوخت های فسیلی ندارد

این پارچه های کم مصرف به طور همزمان هزینه های روشنایی سازه و وابستگی آن به شبکه برق را کاهش می دهند. از آنجایی که مصرف برق بیشترین سهم را در ردپای کربن ساختمان‌های سنتی دارد، سازه‌های چادری که از این پوشش‌ها استفاده می‌کنند، سطحی از پایداری را ارائه می‌دهند که ساختمان‌های سنتی نمی‌توانند.

مشتریانی که می‌خواهند یک فضای داخلی کاربردی را بدون نیاز به تکیه بر برق با سوخت فسیلی برای روشنایی روز حفظ کنند، باید با سازنده‌ای کار کنند که روکش‌های پارچه‌ای شفاف ارائه می‌دهد. علاوه بر این، برخی از سازه های پارچه ای به هیچ نوری نیاز ندارند.

همچنین در این راستا پیشنهاد می کنیم مقاله 5 مورد در باره سازه چادری را نیز مطالعه کنید.

سازه چادری نیاز به سوخت های فسیلی ندارد

سیستم گرمایش و سرمایش سازه چادری

ساختمان‌های سنتی به سیستم‌های گرمایش و سرمایش بزرگ نیاز دارند تا آب و هوای داخلی را راحت نگه دارند، که مقادیر زیادی انرژی مصرف می‌کند. مشتریانی که به دنبال کاهش همزمان هزینه های آب و برق و اثرات زیست محیطی هستند، باید ساختاری با روکش پارچه پلی اتیلن را انتخاب کنند. پلی اتیلن در پوشش های حساس به آب و هوا استفاده می شود که به تنظیم دمای داخلی کمک می کند.

در تابستان، پوشش های با کیفیت حساس به آب و هوا می توانند دمای داخلی را تا بیست درجه کاهش دهند. در طول زمستان، این پوشش ها اثر معکوس دارند، گرما را حفظ می کنند و دمای داخلی را تا بیست درجه بالاتر نگه می دارند. پوشش های حساس به آب و هوا می توانند در هزینه ها صرفه جویی کنند و اثرات منفی سیستم های گرمایش و سرمایش را کاهش دهند.

سیستم تهویه طبیعی سازه های چادری

برخی از سازندگان سازه چادری نیز ساختمان هایی را ارائه می دهند که دارای تهویه طبیعی هستند که سطح رطوبت را کاهش می دهد و از رشد کپک ها و باکتری ها بدون تجهیزات تهویه گران قیمت جلوگیری می کند.

عدم نیاز به استفاده از تهویه فعال به کاهش بیشتر هزینه های عملیاتی ماهانه کمک می کند. با همکاری با تولیدکننده‌ای که طرح‌هایی را ارائه می‌کند که دارای تهویه طبیعی هستند، مشتریان می‌توانند محیطی تمیز و سالم برای ساکنان ایجاد کنند، در حالی که در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی می‌کنند.

 

دنیای چادر تولید کننده انواع سازه چادری در ایران می باشد. برای خرید بهترین سازه چادری با کارشناسان ما در این زمینه در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با یکی از شماره های در سایت تماس گرفته و در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat