سایبان پارچه ای مناسب برای مکان های فرهنگی

سایبان پارچه ای مناسب برای مکان های فرهنگی

از سایبان پارچه ای می توان برای سقف نمایشگاه ها یا رویداد های فرهنگی مانند کنسرت ها، گردهمایی های تخصصی و ... استفاده کرد. در تمامی این کاربرد ها بهره بردن از یک سقف پارچه ای، فضایی متفاوت و مجلل تر ایجاد می کند. در جریان طراحی و معماری مکان های فرهنگی، می توان با استفاده از سازه های پارچه ای فضاهایی نیز برای استراحت افراد در نظر گرفت.

زمانی که شما به برگزاری یک رویداد فرهنگی فکر می کنید، ممکن است تمایلی به استفاده از سایبان پارچه ای نداشته باشید و به ساختار های چادری موقت فکر نکنید. اما بر اساس تجربه های به دست آمده، سازه های پارچه ای امکانات منحصر به فرد زیادی را در اختیار قرار می دهند و با استفاده از سایبان های پارچه ای می توانید یک رویداد و معماری زیبا داشته باشید.

سایبان پارچه ای جایگزینی بر ساختمان های آجری

در ادامه این مقاله انواع سایبان پارچه ای معماری را که برای استفاده طولانی مدت و بعضاً دائمی در نظر گرفته شده اند همراه با مزایای آن ها بررسی می کنیم. درک امکانات منحصر به فرد یک ساختار پارچه ای، به شما بینش لازم برای جایگزینی آن با ساختمان های آجری را می دهد.

انواع سایبان پارچه ای و سازه های پارچه ای

هنگام در نظر گرفتن یک ساختار پارچه ای باید انواع متفاوت از آن را در نظر بگیرید. هر نوع دارای مجموعه ای از مزایا و معایب مخصوص به خود است که باید قبل از ادامه پروژه در نظر بگیرید.

 

انواع سایبان پارچه ای و سازه های پارچه ای

 

سازه های از پیش مهندسی شده

سازه پارچه ای از پیش مهندسی شده دارای یک قاب فولادی یا آلومینیمی هستند. قاب های فلزی یا خرپا ها به گونه ای طراحی شده اند که طول مشخصی داشته باشند و با فاصله مشخصی از یکدیگر قرار گرفته باشند.

بسته به نوع طراحی سازه پارچه ای، الزامات مقاومتی برای سایبان پارچه ای می تواند متفاوت باشد. پارچه های پلی اتیلن، ورقه های پی وی سی و پارچه های PVC روکش شده همگی برای ایجاد این نوع سازه ها استفاده می شوند.

در همین رابطه مقالات زیر را مطالعه کنید!

سایبان پارچه ای مناسب کوهنوردان

نگهداری و تعمیر سایبان پارچه ای

مزایای استفاده از سایبان پارچه ای:
  • سایبان های پارچه ای هزینه کم تری در مقایسه با ساختمان های آجری دارند و انتخابی مقرون به صرفه تر به حساب می آیند. بعضاً طراحی و ساخت سازه های آجری برای رویداد های مشخصی می توانند نیازمند بودجه های چندین میلیاردی باشند و شما را متحمل هزینه زیادی کنند.
  • قابلیت نصب سریع و آسان سایبان های پارچه ای از مهم ترین ویژگی های آن ها به شمار می روند. حالتی را تصور کنید که قصد در برگزار کردن یک رویداد فرهنگی را در تاریخ مشخصی دارید و به هر دلیلی زمان کمی تا سر رسیدن تاریخ مانده است. یک سایبان چادری می تواند نجات بخش شما باشد.
  • سازه های چادری می توانند فقط به صورت سایبان و سقف طراحی شوند و یا پوششی سر تا سری را در اختیار قرار دهند. در هر صورت دسترسی و عبور و مرور به آن ها آسان است.
  • ساختار پارچه ها معمولاً به گونه ای است که در عایق کردن فضای داخلی بسیار خوب عمل کرده و منجر به بهره وری انرژی زیادی می شوند.
  • پارچه هایی از نوع خود تمیز شونده وجود دارند که می توانند بالغ بر بیست سال عمر مفید کرده و پذیرای رویداد های شما باشند.

 

مزایای استفاده از سایبان پارچه ای:

 

سایبان های پارچه ای با طراحی سفارشی رویداد فرهنگی شما

سازه کششی ها می توانند دارای یک طراحی سفارشی باشند و ویژگی های منحصر به فردی را عرضه کنند. این طراحی می تواند به صورت سه بعدی نیز باشد. سازه های کششی با طراحی سفارشی مناسب مکان های فرهنگی زیادی می باشند.

برای نمونه در آمفی تئاتر ها و نمایش های عروسکی، گالری های هنری، گردهمایی های فرهنگی، نمایشگاه های کتاب و اکران های فضای باز قابل استفاده می باشند. این سایبان ها در اندازه های مختلف و با استحکام خوبی عرضه می شوند. پارچه های مورد استفاده در سازه های کششی سفارشی معمولاً شامل پارچه های پلی استر با روکش PVC می باشند.

استفاده از سایبان پارچه ای برای مکان های فرهنگی چه مزایایی دارد؟

سازه های پارچه ای راه حلی آسان برای فضاهای سرپوشیده بزرگ ارائه می دهند.

بسیاری از مکان های فرهنگی مانند آمفی تئاترها، نمایشگاه ها و تجمع های عمومی، در طراحی خود نیاز به فضای وسیعی دارند که خالی از تیر ها و ستون ها باشد. سایبان پارچه ای انتخاب خوبی در این مواقع است.

سازه های پارچه ای زمان ساخت و نصب را کاهش می دهند.

زمان مورد نیاز برای طراحی، ساخت و نصب سایبان پارچه ای به طور قابل ملاحظه ای کم تر از زمان مورد نیاز برای ساخت یک ساختمان معمولی است. سایبان های پارچه ای در کارخانه ساخته شده و در پنل های بزرگ به محل کار می رسند و آماده هستند تا هزاران متر مربع را در زمانی کوتاه پوشش دهند.

سایبان های پارچه ای، این فرصت را به شما می دهند تا سازه هایی منحصر به فرد، چشم نواز و با کیفیت بالا داشته باشید.

شما می توانید متناسب با مکان یا رویداد فرهنگی، سایبان های پارچه ای را با رنگ و یا طرح خاصی که بازتابنده فرهنگ و هنر مد نظر شما باشد، سفارش دهید. هم چنین پارچه های سفید تقریباً شفاف و با قابلیت انتقال نور بالا نیز می توانند درخشندگی زیادی به محیط شما دهند. هم چنین در صورتی که بخواهید نور خیلی زیادی وارد محیط نشود، می توانید از پارچه های مات استفاده کنید.

 

استفاده از سایبان پارچه ای برای مکان های فرهنگی چه مزایایی دارد؟

 

سایبان های پارچه ای، گزینه هایی دائمی، فصلی یا قابل جابجایی را ارائه می دهند.

پارچه های مورد استفاده در این سایبان ها به دلیل عمر طولانی مدتی که دارند، می توانند برای کاربری های دائمی نیز مورد استفاده قرار بگیرند و پس از مدت زمانی خیلی طولانی با پارچه های جدیدی جایگزین شوند. پس اگر مکان فرهنگی شما قرار است یه صورت دائمی نیز مستقر باشد، همچنان می تواند از سایبان های پارچه ای استفاده کنید.

هم چنین از دیگر مزیت های سایبان های پارچه ای قابلیت طراحی آن ها به صورت فصلی یا نیمه دائمی است. این سازه چادری ها می توانند متناسب با شرایط آب و هوایی هر فصل به گونه ای متفاوت مورد استفاده قرار بگیرند.

سازه های پارچه ای که به صورت دائمی طراحی شده اند نیز می توانند در صورت نیاز به یک سایت جدید منتقل شوند. با نصب مجدد پایه ها در محیط جدید، این امکان به سادگی فراهم می شود.

سایبان های پارچه ای مقرون به صرفه هستند.

هزینه سایبان پارچه ای بسته به نوع ساختار پارچه ای که در نظر دارید، متفاوت خواهد بود. اما در مجموع هنگامی که سازه پارچه ای را با یک ساختمان معمولی آجری در همان مقیاس، مقایسه کنید، متوجه می شوید که سازه پارچه ای می تواند تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کند. 

با توجه به مزایا و تنوع سایبان های پارچه ای موجود، می توانند انتخابی درست برای مکان های فرهنگی باشند و بر اساس کاربرد های گوناگون، کارایی مطلوبی را ارائه دهند. با دانستن مطالب یاد شده و خواندن این مقاله احتمالاً برای رویداد فرهنگی بعدی خود، سایبان های پارچه ای را در نظر دارید. این می تواند انتخابی مطمئن برای شما باشد.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat