با ایجاد سایبان، استخرتان را برای پاییز آماده کنید

با ایجاد سایبان، استخرتان را برای پاییز آماده کنید
با آمدن فصل پاییز و ریزش برگ های، یکی از مشکلات استخرهای روباز ریختن برگ ها درون آب است که می تواند آلودگی و مشکلات بیشتری را ایجاد کند. امروزه با پیشرفت صنعت طراحی و ساخت انواع گوناگونی از پوشش های سقفی برای پاسیو، حیاط خلوت و استخر ها به راحتی می توان این مشکل را حل کرد. ما هم قصد داریم در این مقاله به مزایای استفاده از سقف استخر، معرفی انواع پوشش های سقفی استخر، مزایای آنها، مقایسه انواع پوشش های سقفی استخر با یکدیگر بپردازیم.

مزایای استفاده از پوشش های سقف استخر
استفاده از پوشش سقف استخر مزایای متعددی دارد که یکی از این مزایا این است که شما با داشتن استخری که دارای پوشش سقفی می باشد به راحتی می توانید در هر زمانی که بخواهید از استخر خود استفاده کنید و از شنا کردن لذت ببرید. سایر مزایا:

ضد زلزله بودن پوشش های سقف استخر
مقاومت بالای آنها در برابر درجه ی حرارتی بالای ۱۲۰ و کمتر از ۴۰ درجه
طراحی شده در انواع رنگ های مختلف
قابلیت استفاده از آنها در تمامی فصول سال
مقاومت بالای آنها در برابر شکستگی و آسیب دیدگی
مقاومت بالا در برابر افزایش و کاهش دما
مقاوم در برابر طوفان ها و باد های شدید تا سرعتی بالاتر از ۱۲۰ کیلومتر
مناسب برای سقف های استخرهای خصوصی و خانگی
اکثر پوشش های سقف استخر دارای ویژگی نورگیر بالایی می باشند که محیطی بسیار زیبا را برای افراد ایجاد می کنند، نوع پوشش های سقف استخر با توجه به شرایط آب و هوایی محل استخر و البته سلایق شخصی مشتریان و سفارش دهندگان انتخاب می گردد برای مثال نوع و جنس پوشش های سقف استخر در محیط های سرد با محیط های گرم و بارانی متفاوت می باشد، البته امروزه از دو جنس شیشه و یا پلی کربنات برای طراحی و ساخت پوشش های سقف استخر استفاده می شود.

سقف های شیشه ای دارای فریم های آلومینیومی و شیشه ای از جنس سکوریت می باشند و دلیل استفاده از شیشه های سکوریت در سقف های شیشه ای مقاومت بالای آنها در برابر تغییرات آب و هوایی مانند افزایش یا کاهش دما ، باراش باران و … می باشد. البته امروزه سقف های پلی کربنات جایگزینی برای سقف های شیشه ای برای ساخت پوشش های سقف استخر شده اند چرا که از شفافیت بالایی بر خوردارند.

مزایای استفاده از ورق های پلی کربنات جهت پوشش سقف استخر روباز
فریم های سازه به صورت تمام آلومینیومی
ضد زلزله
مقاوم در برابر درجه حرارت های بالای ۱۲۰و کمتر از۴۰ درجه
طیف های رنگی مختلف
قابل استفاده در تمام فصل ها
مقاوم در برابر شکستگی
مقاوم در برابر فرسایش های آب وهوایی
مقاوم در برابر باد های سنگین و با سرعت بالای ۱۲۰ کیلومتر در ساعت
مناسب برای استخرهای خصوصی و خانگی
انواع پوشش سقف استخر
پس از آشنایی با مزایای پوشش های سقف استخر و انواع جنس آنها نوبت به انواع آن می رسد، پوشش های سقف استخر در دو نوع پوشش استخر به صورت ثابت و پوشش متحرک استخر یا سقف ریلی دسته بندی می شود.

پوشش های سقف ثابت دارای نور کافی، آب بندی صد در صد و عمر طولانی می باشند که در بعضی از پروژه هایپوشش سقف استخر مورد استفاده قرار می گیرد . در ساخت این نوع از پوشش های سقف نیز می توان از ورقه های پلی کربنات استفاده کرد ، علاوه بر این می توان در پوشش سقف ثابت از نورگیر های حبابی که در پوشش سقف پاسیو و پوشش سقف حیاط خلوت کاربرد دارند نیز استفاده کرد ، پوشش های سقف ثابت دارای قابلیت بازشو می باشند به همین دلیل می توان گفت که گزینه ی مناسبی برای استفاده به عنوان پوشش های سقف استخر می باشند.

دومین نوع از پوشش های سقف استخر ، پوشش متحرک استخر و یا سقف ریلی استخر می باشد، می توان این نوع پوشش سقفی را به صورت ریلی با دست یا موتور طراحی و اجرا کرد.


شاید این مقاله را نیز بپسندید : مزایای سازه پارچه ای

با وجود اینکه هر دو نوع از پوشش های سقف استخر دارای زیبایی می باشند اما هر کدام دارای مزایایی می باشند.

مزایای پوشش سقف ثابت :

دور نگه داشتن حشرات
هزینه اجرای پایین تر
هزینه نگهداری کمتر در مقایسه با سقف های متحرک
مزایای پوشش سقف متحرک :

قابلیت حذف کردن سقف در هر زمان
دید وسیع از آسمان
مجریان و طراحان دنیای چادر انواع پوشش های سقف استخر را با ارائه جدید ترین و کارآمدترین پوشش های سقف استخر و امکان استفاده موثر از استخر را برای تک تک افراد خانواده فراهم می کنند

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat