چادر برزنتی نظامی | چادر برزنتی نظامی به چه میزان در برابر عناصر محیطی مقاوم است؟

چادر برزنتی نظامی | چادر برزنتی نظامی به چه میزان در برابر عناصر محیطی مقاوم است؟

نظامیان در سرتاسر جهان از زمان های بسیار قدیم از چادر برزنتی نظامی برای پناه دادن و محافظت استفاده می کرده اند. کوچکترین واحد لژیون رومی یک قنطره یا گروه چادر بود که شامل هشت سرباز بود که چادر مشترک داشتند. امروزه برخی از بزرگترین پایگاه های نظامی جهان همچنان از چادرهای نظامی به صورت سازه های پارچه ای استفاده می کنند.


چادر برزنتی نظامی از چه زمانی رواج پیدا کردند؟


اکثر ارتش ها در دنیا تا قرن ۲۰ که کمپینگ تفریحی رواج یافت، نیروی محرکه خود را در چادرها و پناهگاه های این چنینی جای می دادند. جنگ ها در تاریخ فراتر از سلاح ها با امروز کاملاً متفاوت بوند. در زمان جنگ، پایگاه های نظامی در خارج از قلعه ها و شهرها اتفاق می افتادند، بنابراین نیروها به اسکان موقت احتیاج داشتند که بتوانند به راحتی آنها را منتقل کنند. چادر برزنتی نظامی رایج ترین سیستم پناهگاه افسران و نیروها در طول جنگ ها به حساب می آمدند.
سربازان در گذشته از ماده ای ضد آب استفاده می کردند که از پنبه یا کنف ساخته می شد. این چادرها به سربازان پناهگاه و استتار مورد نیاز برای ایمنی و جنگ چریکی را ارائه می دادند. متأسفانه، این ماده دو معایب عمده داشت: کمبودهای مداوم به دلیل واردات آن وجود داشت و اغلب به دلیل سهل انگاری در نگهداری، پوسیدگی در آنها ایجاد می شد.
اما با گذشت زمان خیلی از ارتش ها در دنیا، تلاش هایی برای تولید مواد پارچه ای ضد آب انجام دادند. ساخت چادرهای نظامی از مواد خاکی شروع شد و پارچه استتار ایجاد شد.
طراحی چادر نظامی در طول جنگ جهانی دوم جنگ کره و جنگ ویتنام ادامه یافت. نوآوری در طراحی تیر چادر، نوع مواد، ضد آب بودن، و اندازه. البته امروزه چادر برزنتی نظامی و سازه های پارچه ای برای اردوگاه های نظامی فوق العاده با دوام هستند. آنها حتی به دلیل قابلیت حمل و کاربردی بودن، در موارد مختلف بر ساختمان های آجری و ملات ارجحیت دارند.

 

 

 


تولید و عرضه چادر برزنتی نظامی با کیفیت


هم اکنون می توانید چادر برزنتی نظامی مدل ضد آب را با قیمت فوق العاده از سایت مجموعه دنیای چادر خریداری نمایید.

فرقی نمی کند مقصد شما جنگل باشد یا بیان و ساحل دریا، مجموعه دنیای چادر برای هر کدام از آنها چادرهای مخصوصی طراحی و تولید کرده است، که کیفیت هر کدام از آنها بسیار خوب و مناسب است. شما علاوه بر این می توانید از چادرهای ۴ فاصله آنها استفاده کنید و در هر شرایط و موقعیتی به سفر خود بپردازید و از آن لذت ببرید.
از نظر قیمت، تمامی محصولات ارائه شده در مجموعه دنیای چادر مقرون به صرفه برای تمامی مشتریان است. شما همواره می توانید روی تخفیفات ویژه نیز حساب باز کنید. مجموعه دنیای چادر سعی می کند تمای مشتریان خود را به نحوی را راضی نگه دارد. برای خرید چادر برزنتی نظامی می توانید با مسئول فروش مجموعه دنیای چادر تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم را دریافت کنید.