نحوه شست و شو سازه کششی

نحوه شست و شو سازه کششی

توسعه و تولید محصولات با کیفیت یک چیز است، تمیز کردن، نگهداری و تعمیر آن ها چیز دیگری است. مهم است که سازه کششی های خود را به روش صحیح تمیز کنید. علاوه بر این، ما خدمات نگهداری و تعمیر را برای افزایش بیشتر عمر محصول شما ارائه می دهیم.

نکات مهم در شست و شوی سطح داخلی سازه کششی

غشاهای دنیای چادر به دلیل خاصیت لاکی عالی، به سختی کثیفی را روی سطح بیرونی جمع می‌کنند، زیرا عمدتاً می‌توان آن را با آب باران پاک کرد. با این حال، سطح داخلی باید با دست و با استفاده از توصیه های زیر تمیز شود:

1.پروسه تمیز کردن به نیازهای نوری سطح بستگی دارد و ممکن است بسته به نوع پروژه، پارچه انتخابی و محل سازه متفاوت باشد.

2.تمیز کردن سازه کششی فقط توسط یک شرکت حرفه ای انجام می شود و باید قوانین تمیز کردن سازنده را رعایت کنید. در صورت عدم رعایت دقیق مقررات، ممکن است گارانتی به شما اعطا نشود.

3.مالک سازه کششی پارچه ای باید مطمئن شود که مقررات نظافت قبل از شروع نظافت در نظر گرفته شده است، زیرا شرکت نظافت باید از مقررات سازنده پیروی کند.

4.سطح پارچه، قسمت سقف و لبه ها باید همیشه برای تمیز کردن و تعمیر در دسترس باشند. یک سیستم داربست متحرک باید برای تمام کار هایی که قبلاً ذکر شد، نصب شود.

5.لطفاً همیشه با خیال راحت کار کنید. عدم در نظر گرفتن اقدامات ایمنی ممکن است برای کارگران خطرناک باشد و به پارچه آسیب برساند. لطفاً بدون مشورت با مستندات پروژه و بدون تماس با متخصص غشاء، هیچ فشاری به دستگاه های کششی، کابل ها، گیره ها یا پیچ های رینگ وارد نکنید.

نحوه شست و شو سازه کششی

حفاظت، اقدامات احتیاطی و اقدامات ایمنی

هنگام تمیز کردن پارچه سازه کششی باید تمام اقدامات ایمنی برای کار در ارتفاع رعایت شود. افراد بدون تخصص مناسب نباید اجازه دسترسی به محفظه پارچه و تمام اجزای آن را داشته باشند. لطفاً توجه داشته باشید که باید از افتادن اجسام سنگین، سخت یا تیز بر روی پارچه جلوگیری کنید. مطمئناً کارکنان نظافت باید اقدامات احتیاطی کافی را انجام دهند.

مطالب پیشنهادی دنیای چادر: سازه کششی ضد حریق

مواد پاک کننده مناسب برای شست و شوی سازه کششی

برای تمیز کردن پارچه سازه های کششی منحصراً از پارچه های نرم و اسفنجی همراه با آب استفاده کنید. مایع شستشو را می توان به آب اضافه کرد. استفاده از پارچه‌ های تمیزکننده خشن مجاز نیست، زیرا ممکن است منجر به خراشیدگی روی پوشش پارچه شود. استفاده از شوینده های فشاری یا بخارشوی نیز مجاز نیست.

 

🔥 برای بازدید از محصولات دیگر بر روی لینک های زیر کلیک کنید. 🔥 🔗پارچه کانتینری🔗                       🔗پارچه ترانزینی🔗                          🔗سازه چادری🔗

 

راهنمای مرحله به مرحله تمیز کردن سازه غشایی

1.مواد پاک کننده خیلی قوی لازم نیست. به طور کلی از صابون های ملایم غیر قلیایی بدون حلال با pH پنج استفاده می شود.

2.لطفاً قبل از تمیز کردن سطح پارچه، خاک و شاخ و برگ درشت را از کل سطح سقف و پروفیل ها پاک کنید.

3.پس از آن، ماسه، گرد و غبار و سایر ذرات زبر باید با آب شفاف شسته شوند.

4.سپس، ماده تمیز کننده به درستی رقیق شده اضافه می شود. ابزار تمیز کننده مناسب برای کل سطح غشاء PVC/PES استفاده می شود. از حرکات دایره ای استفاده کنید و فقط از فشار بسیار ملایم بهره ببرید.

5.پس از تقریباً ده دقیقه، ماده تمیز کننده را می توان با آب شفاف شستشو داد.

6.شما نباید سطح سازه کششی را با هوای داغ خشک کنید یا آن را خیلی داغ کنید، زیرا ممکن است منجر به تغییر رنگ شود.

7.همیشه دسترسی ایمن به محل را فراهم کنید و مراقب تخلیه آب مواد شوینده سازگار با محیط زیست باشید.

8.بسته به سیستم پارچه، سایر عناصر مانند کابل ها، اتصالات، گیره ها و غیره ممکن است باعث خوردگی و لکه شوند. با دقت از یک پاک کننده مایع ساینده ملایم برای حذف آن استفاده کنید.

نکات مهم در شست و شوی سطح داخلی سازه کششی

مدت زمان تمیز کردن سازه پارچه ای

روند تمیز کردن عمدتاً به شرایط محیطی منطقه کاربردی مربوطه بستگی دارد. با این وجود، سطح پارچه را نباید بیش از یک بار در سال تمیز کرد. در طی این فرآیند، توصیه می ‌شود که تمام عناصر ساختاری دیگر را همزمان تمیز و یا تعمیر کنید. بر خلاف سقف های معمولی، شدت نگهداری مصالح ما بسیار کم است. در صورت شک در مورد هر فرآیند خاص یا راه حل تمیز کردن، لطفا با ما تماس بگیرید.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله سازه کششی فرودگاه جده و کاربرد آن را نیز مطالعه کنید.

تعمیر و نگهداری سازه کششی پارچه ای

درست کردن چیزها یک چیز است، داشتن توانایی تعمیر آن ها چیز دیگری است. تعمیر به ویژگی های خاص غشا ها و درک کامل ترکیب همه عناصر نیاز دارد. طراحان و مهندسان محصول ما این نیاز تعمیر را پوشش فنی می دهند. از این گذشته، امروز فقط یک ساختار کششی عالی نمی خواهید. بلکه می خواهید برای مدت طولانی عالی باشد. به همین دلیل است که علاوه بر دوام سازه کششی ما، قابلیت تعمیر یک مزیت اضافی است.

کارشناسان آزمایشگاهی ما دستور العمل ‌ها و نکات و ترفند های تعمیر هوشمندی را توسعه داده‌ اند که از اوایل دهه هفتاد قرن گذشته در این زمینه آزمایش شده ‌اند. نتایج نهایی همه را خوشحال می‌کند؛ منسوجات و غشا های بادوام که متناسب با هدف خود هستند، خواه سایه ‌بان خورشید، نما یا سازه‌ای کشش‌دار باشند.

مواد پاک کننده مناسب برای شست و شوی سازه کششی

تعمیرات پارگی های پارچه سازه کششی

پارچه ها می توانند توسط اشیاء تیز بریده یا پاره شده و یا آسیب ببینند. حتی اگر اجسام سنگین یا سایر عناصر آسیب ‌رسان مانند کابل ‌های تیز بر روی سطح آن بیفتند، پارچه‌ ها را می‌توان خرد کرد. بریدگی های کوچک را می توان توسط متخصصین با جوشکار هوای گرم تعمیر کرد. تکه ها را می توان مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده اعمال کرد. در صورت آسیب های زیاد، ممکن است نیاز به تعویض کل پنل باشد.

بازرسی مرتب سازه کششی

در طول عمر سازه، بازرسی های بصری برای آسیب های آشکار یا کمبود ها باید انجام شود. بررسی پارچه به منظور تشخیص و گزارش منظم خرابی جزئی الزامی است. سطوح همیشه در معرض آلودگی و قارچ است، به خصوص زمانی که به خوبی نگهداری نمی شوند. ممکن است به زیبایی شناسی ضعیف و در موارد شدید، به زوال فیزیکی خواص مواد منجر شود.

شما می توانید برای سفارش و خرید انواع سازه کششی، سازه چادری، پارچه ای و... با مشاوران و کارشناسان دنیای چادر در ارتباط باشید.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat