وبلاگ

طرح های مختلف سازه چادری تالار پذیرایی؟

طرح های مختلف سازه چادری تالار پذیرایی؟

سازه های چادر در واقع برای طیف گسترده ای از کاربری ها استفاده میشوند مانند، سازه چادری تالار پذیرایی سازه های چادری ویلا، سازه های چادری رستوران، سازه چادری فضای باز، فضاهای ورزشی و ... که هر کدام از آنها از اهمیت ویژه ای برخوردارند، و کمترین آن استفاد به عنوان سایبان است. با این وجود این نوع سازه علاوه بر ایجاد سایه در روزهای آفتابی سال، از عواملی مانند باران، برف و تگرگ نیز محافظت می کنند.
صرف نظر از نیازهای شما یا مکانی که شما برای محافظت از آن نیاز به سازه چادری تالار پذیرایی دارید، این نوع سازه ها بسیار زیبا و خوش فرم هستند، و چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. آنها را می توان در فرم های مختلفی طراحی و تولید کرد، از فرم زین اسبی گرفته تا خیمه ای و آرک که هر کدام به نوبه خود جذاب و نیز مقاوم هستند.
ما در این بخش قصد داریم. مروری بر انواع مختلفی از سازه چادری تالار پذیرایی مقاوم داشته باشیم تا شما هنگام انتخاب، بتوانید متناسب ترین نوع آن را برای کاربری خود انتخاب کنید.
فرم خیمه ای (Conic): متداول ترین نوع فرم برای ساخت سازه چادری تالار پذیرایی به شمار می رود، شکل آن شبیه به مخروط، چادر یا چتر می باشد. این نوع سازه به واسط یک ستون مرکزی، پایداری خود را تثبیت می‌کند، از روی ستون مرکز به خوبی می توان آن را تشخیص داد. معمولا از این نوع فرم برای پوشاندن مناطق بزرگ با طول دهانه های وسیع استفاده می کنند.
فرم زین اسبی (Hyperbolic): در خیلی از موارد نیز برای پوشش تالار پذیرایی از این فرم استفاده می کنند. فرم زین اسبی شبیه به یک شکل پیچ خورده است، که معمولا به آن ساختار ضد انعقادی نیز می گویند. نسبت به سایر فرم های سازه کششی زیباتر و خوش فرم تر است، به همین دلیل کاربرد زیادی در ساخت و ساز های غشائی دارد.
فرم آرک (Arch): به دلیل راحتی در ساخت و نیز سرعت زیاد ساخت این نوع سازه، تقریبا اکثر سرمایه گذاران و مهندسان علاقه ای خاصی به این فرم دارند. می توان آن را متداول ترین فرم سازه چادری تالار پذیرایی دانست، این نوع فرم شبیه به قوس خمیده است. از این فرم می توان برای پوشش مسافت های طولانی مانند تالارها استفاده کرد.

ساخت و نصب سازه چادری تالار پذیرایی؟
نصاب سازه چادری تالار پذیرایی همانند سایر سازه های چادری این نوع سازه را نصب می کند، به این شکل که باید سه مرحله طراحی، ساخت و نیز نصب را پشت سر بگذرانیم تا سازه پذیرایی ما آماده شود. حال سعی می کنیم خلاصه ای از این سه مرحله را برای شما بازگو کنیم:
 در مرحله اول باید به یک مرکز طراحی و ساخت سازه های چادری معتبر در نزدیکترین محل خود مراجعه کنید تا نوع کاربری مشخص و بعد اقدام به نقشه‌ برداری از محل شما کنند.
 در مرحله دو و بر اساس نقشه های موجود اقدام به طراحی فرم و سازه متناسب با کاربری می کنند. این مرحله نیاز به اصول فنی و نیز قواعد مهندسی دارد.
 در مرحله سوم و بعد از طراحی نقشه ها، محیط نصب برای صفحه گذاری و یا پی ریزی آماده می شود، البته اگر سازه شما از نوع دائمی باشد. بعد از صفحه گذاری تیرهای نگهدارنده سازه به آنها متصل می شوند.
 در مرحله چهارم اقدام به انتقال سازه چادری تالار پذیرایی به محل نصب می کنند.
 و در مرحله پایانی نیروهای ماهر و متخصص شروع به مونتاژ سازه و نصب پوشش غشائی می کنند.

اجرا کننده سازه چادری تالار پذیرایی؟
برای اجرای سازه چادری تالار پذیرایی نیاز به نیروی حرفه ای و ماهر داریم، زیرا تمامی اتصالات باید بر اساس نقشه های فنی موجود نصب شوند و کوتاه ترین اشتباه ممکن است باعث آسیب به کل سازه شود. برای ساخت و نصب سازه چادری تالار پذیرایی سعی کنید از شرکت های فنی در این زمینه استفاده کنید.
بهترین نصاب سازه چادری تالار پذیرایی در ایران را می توان مجموعه دنیای چادر واقع در کرج دانست، آنها بیش از ۲۰ سال در این زمینه سابقه فعالیت دارند و از بهترین نیروهای ماهر در این زمینه استفاده می کنند تا سازه شما در کمترین زمان ممکن نصب و اجرا شود.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2023 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat