کاور تجهیزات آزمایشگاهی نیاز به پارچه برزنت دارد؟

کاور تجهیزات آزمایشگاهی نیاز به پارچه برزنت دارد؟

پارچه برزنت نوعی پارچه بسیار موثر و با کیفیت است که در طی سال‌های اخیر استفاده از آن در موارد گوناگونی افزایش پیدا کرده است. کاربرد این نوع پارچه به دلیل ویژگی‌های فوق العاده‌ای که دارد، هر روز در حال افزایش است و می‌توانیم شاهد این موضوع باشیم که به غیر از  سایبان و آلاچیق‌ها می‌تواند برای روکش استخرها و بسیاری از مسائل دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از پارچه برزنتی برای روکش کردن تجهیزات آزمایشگاهی یکی دیگر از کاربردهای بسیار عالی این نوع پارچه است که در ادامه درباره این موضوع به طور کامل توضیح خواهیم داد. مجموعه دنیای چادر با ارائه انواع پارچه های برزنتی، آماده خدمت رسانی به تمامی متقاضیان در سراسر کشور می باشد.

پارچه برزنت تجهیزات آزمایشگاهی

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که چرا پارچه برزنتی برای روکش کردن تجهیزات آزمایشگاهی باید استفاده شود، قبل از هر چیزی باید به شما درباره پارچه برزنت اطلاعاتی بدهیم تا بتوانید با ویژگی‌های عالی این نوع پارچه آشنا شده و دلیل کاربرد آن را متوجه شوید. پارچه برزنت نوعی پارچه بسیار مستحکم و در عین حال انعطاف پذیر است که به دلیل استفاده از متریال عالی و خاص در تولید آن می‌تواند در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار بگیرد و کاربردهای گوناگونی داشته باشد.

 

 

 الیافی که برای ساخت انواع پارچه برزنت مورد استفاده قرار می‌گیرد، هم می‌تواند به شکل طبیعی باشد و یا می‌تواند به صورت مصنوعی باشد. آنچه که در تولید پارچه برزنتی اهمیت دارد، استفاده از پلیمرهای خاص است که خاصیت‌های مختلفی مثل ضد آب بودن، مقاومت در برابر نور خورشید و عدم پوسیدگی، ضد حرارت بودن و بسیاری از ویژگی‌های عالی دیگر را به پارچه برزنتی می‌بخشد.

به همین دلیل همراه الیاف طبیعی یا مصنوعی که برای تولید پارچه برزنت مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان از نوعی پلیمر به نام پلی استر نیز استفاده کرد که این نوع پلیمر به پارچه برزنتی کمک می‌کند که کیفیت بالاتری در برابر مسائل آسیب‌زا داشته باشد.

به طور کلی اگر با پارچه برزنتی روبه‌رو شدید که ظاهر براقی دارد، مطمئن باشید که در تولید آن از یک نوع پلیمر استفاده شده است. زیرا اگر در تولید پارچه برزنتی از نخ و الیاف طبیعی صرفاً استفاده شود، پارچه برزنتی براقیتی نخواهد داشت.

 استفاده از پارچه برزنت برای روکش وسایل آزمایشگاهی

 استفاده از پارچه برزنتی برای روکش کردن تجهیزات آزمایشگاهی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در اینجا به برخی از این دلایل محکم و مهم را بررسی می‌کنیم.

همانطور که گفته شد، پارچه برزنتی دارای خاصیت ضد حرارت است و این نکته بسیار مهمی است که باعث شده پارچه برزنتی در مسائل مختلفی که ممکن است در معرض خطر آتش‌سوزی قرار گرفته باشند، مورد استفاده قرار گیرد. یکی از مناطق و مکان‌هایی که ممکن است در معرض آتش قرار گیرد، آزمایشگاه است.

 در آزمایشگاه تجهیزات و وسایل مختلفی مثل ترکیبات فرار وجود دارند که هر آن ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی شوند. بنابراین هر یک از تجهیزات آزمایشگاهی خود توسط برق فعالیت می‌کنند. بنابراین از طریق یک پریز به برق متصل هستند. 

 

 

 اتصالی در این جریان برق می‌تواند باعث ایجاد آتش سوزی شود. حال اگر از پارچه ترانزیتی برای روکش کردن وسایل آزمایشگاهی استفاده کنیم، سبب می‌شود که این آتش و حرارت به تجهیزات و وسایل منتقل نشود و به همین دلیل از انفجار و آتش سوزی شدیدتر آزمایشگاه جلوگیری شود. عامل دیگری که می‌توان از پارچه برزنتی برای روکش کردن وسایل آزمایشگاهی استفاده کرد، این است که معمولاً ترکیبات مواد و متریالی که در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند، نباید در معرض آلودگی‌ها و مواد میکروبی باشند.

ورود میکروب و ترکیبات بیولوژیکی به مواد اولیه یا دستگاه‌های آزمایشگاهی سبب می‌شود که نتیجه این آزمایش‌ها کاملاً تغییر کند. بنابراین گاهی اوقات برای مراقبت از وسایل و مواد اولیه که در آن آزمایشگاه قرار دارند، باید از یک روکش مناسب برای حفظ پاکیزگی آنها استفاده کرد. استفاده از پارچه برزنتی برای روکش کردن تجهیزات آزمایشگاهی می‌تواند همان عاملی باشد که از ورود میکروب‌ها به این نمونه تجهیزات جلوگیری می‌کند.

سومین عاملی که سبب می‌شود تا از این نوع پارچه برای روکش تجهیزات آزمایشگاهی استفاده شود، این است که گاهی اوقات در آزمایشگاه پنجره‌های بزرگ وجود دارند که باعث ورود نور بر روی وسایل تجهیزات آزمایشگاهی می‌شود.

گاهی اوقات ممکن است که از وسایل و تجهیزات برای ماه‌ها و هفته‌ها استفاده نشود. در این هنگام برخورد نور با تجهیزات آزمایشگاهی سبب آسیب و کاهش کارآیی آنها می‌شود و به مرور باعث ایجاد پوسیدگی و تجهیزات و وسایل دیگر می‌شود و همین دلیل می‌توان از پارچه برزنتی برای فروکش کردن این نوع تجهیزات استفاده کرد و کارایی و تجهیزات را بالا برد.

 

 

استفاده از چه نوع پارچه برزنت مناسب است؟

معمولاً استفاده از پارچه برزنتی برای روکش کردن تجهیزات آزمایشگاهی یا پارچه برزنت لوازم کمپینگ نیاز به پارچه‌ای دارد که هم کیفیت بالایی داشته باشد تا بتواند هم در مقابل نور خورشید و هم در برابر حرارت مقاومت کند.

نکته مهم بعدی این است که پارچه برزنت حتماً باید از یک ماده پلیمری بسیار عالی ساخته شده باشد. زیرا تنها در این حالت است که خاصیت میکروب زدایی را خواهد داشت و می‌تواند از ورود عوامل بیماری‌زا و میکروبی به تجهیزات جلوگیری کند.

ظاهر رنگی پارچه، براق بودن یا نبودن آن اهمیت چندانی ندارد. زیرا آنچه که مهم است، حفاظت از تجهیزات و وسایل است. به همین دلیل در خرید پارچه برزنت برای وسایل، کیفیت اهمیت بیشتری دارد.

برخی از مراکز صرفاً پارچه برزنتی را با رنگ‌های مختلف به فروش می‌رسانند. در حالی که از کیفیت کافی برای این کار برخوردار نیستند. به همین دلیل لازم است که قبل از خرید پارچه برزنتی از کیفیت آن مطلع شوید و به خوبی در این مورد تحقیق کنید. به خصوص اگر هدف شما وسایل آزمایشگاهی و تجهیزات آن باشد.

 سخن پایانی درباره پارچه برزنت لوازم آزمایشگاهی

وسایل آزمایشگاهی نیز مانند هر عامل دیگری نیازمند یک روکش مناسب و با کیفیت هستند تا بتوانند در برابر عوامل آسیب زا محافظت شوند. پارچه برزنتی می‌تواند نقش عوامل محافظت‌کننده را در برابر میکروب‌ها و یا حرارت و نور خورشید ایفا کند و به همین دلیل لازم است که حتماً برای کاور تجهیزات آزمایشگاهی خود از این روکش استفاده کنید.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat