سازه پارچه ای از اجرا تا نگهداری

سازه پارچه ای از اجرا تا نگهداری

برای اینکه بعد از اجرای سازه چادری همیشه آن را در بهترین حالت نگه دارید، تمیز کردن و نگهداری بسیار مهم است. بنابراین، اگر می‌خواهید ساختار کششی شما با همان کیفیتی که در هنگام نصب وجود دارد باقی بماند (که در نتیجه طول عمر آن افزایش می‌ یابد)، دنیای چادر، بررسی منظم ساختار شما را توصیه می‌کند.

نگهداری سازه پارچه ای پس از اجرا

بررسی هر گونه مسائل مربوط به تمیز کردن یا نگهداری مطابق با دستورالعمل عملیات تعمیر و نگهداری که در پایان نصب برای شما ارائه می دهیم، بسیار مهم است. چگونگی نگهداری و تمیز کردن سازه های پارچه ای به عوامل مختلفی مانند شکل و جنس پوشش، محل آن نسبت به منابع آلودگی محیطی و زباله (مانند درختان برای سایبان های بیرونی و کانال های تهویه مطبوع برای سایبان های داخلی) و میزان سایر کثیفی های موجود در هوا بستگی دارد.

به عنوان یک دستورالعمل کلی توصیه می کنیم که سایبان باید به طور مرتب تمیز شود و بررسی های نگهداری سالانه انجام شود. مجدداً، این دستور العمل در کتابچه راهنمای عملیات و تعمیر و نگهداری پیشنهاد خواهد شد. این راهنما شامل یک طرح کلی از بررسی های تعمیر و نگهداری عمومی و خاص و دستورالعمل های تمیز کردن پارچه است. هنگامی که بررسی تعمیر و نگهداری کامل شد و مشخص شد که تمیز کردن سایبان مورد نیاز است، قوانین کلی زیر وجود دارد:

مطالب پیشنهادی دنیای چادر: پارچه سازه کششی چه ویژگی هایی دارد؟

سازه پارچه ای از اجرا تا نگهداری

سازه های پارچه ای بیرونی

برای سایبان های پارچه ای بیرونی، تجمع کلی کثیفی ناشی از گرد و غبار و آلاینده های موجود در هوا ناشی از ترافیک و کارهای ساختمانی و همچنین ریزش برگ درختان و درختچه ها است. کثیفی روی سایبان های افقی یا مسطح می تواند به ویژه در جایی که زهکشی آهسته آب فقط خاک را بسیار آهسته جابجا می کند بد باشد. در فرم های شدیدتر، بسیاری متوجه می شوید که تجمع کثیفی بسیار کم است.

به عنوان یک قاعده کلی، سایبان های بیرونی بهتر است در محل تمیز شوند تا ساییدگی عناصر کششی و سایر اتصالات مکانیکی کاهش یابد. این ممکن است به این معنی باشد که برای دسترسی به قسمت بالایی سازه به تجهیزات مناسبی نیاز است، اما در بسیاری از مواقع می‌توان روی خود پارچه قدم زد تا تمیز شود. در مواقعی که سایبان باید برداشته شود و دور از محل تمیز شود، همیشه توصیه می کنیم قبل از برداشتن با ما مشورت کنید تا مطمئن شوید که هر ترتیب خاصی از برداشتن انجام می شود. همزمان با بازرسی پارچه، باید به قاب و یراق آلات نیز نگاه کرده و از نظر خرابی، فرسودگی بیش از حد و سایر آسیب‌های بیرونی بررسی کرد. عکاسی در این مرحله همیشه ایده آل است، به طوری که وضعیت سازه پارچه ای در طول سالیان مختلف ثبت شود.

 

🔥 برای بازدید از محصولات دیگر بر روی لینک های زیر کلیک کنید. 🔥 🔗پارچه کانتینری🔗                       🔗پارچه ترانزینی🔗                          🔗سازه کششی🔗

 

 نگهداری سازه های پارچه ای داخلی

برای سایبان های پارچه ای داخلی، تجمع کلی کثیفی بسته به کاربرد آن بسیار متفاوت است. سایبان‌های زیر پله ‌ها ممکن است در معرض نشت مواد غذایی و نوشیدنی قرار گیرند، در حالی که سازه پارچه ‌ای روف گاردن ممکن است تجمع گرد و غبار روی سطح بالای پله را همراه با مگس‌های مرده و حشرات ببیند. واحد های جابجایی هوا نیز می توانند مقدار زیادی هوای اغلب کثیف را که ممکن است راه خود را روی پارچه پیدا کند، منتقل کنند. بنابراین در نهایت روش کار مورد نیاز برای تمیز کردن متفاوت است.

برای سازه های پارچه ای داخلی طیف وسیعی از پارچه ها بسته به طرح مورد نیاز استفاده می شوند. بنابراین روش های تمیز کردن به طور گسترده ای متفاوت هستند. به عنوان مثال، پارچه‌های ضد آفتاب عموماً مشبک روکش‌ شده با PVC هستند و بنابراین اغلب برای جارو کردن نیاز به برداشتن یا پایین‌ آوری دارند، در حالی که پارچه ‌های آکوستیک ممکن است نیاز به شستشو داشته باشند. بنابراین روش مناسب نگهداری باید با مدیر پروژه خود در میان گذاشته شود تا این اطلاعات در راهنمای صادر شده در پایان کار گنجانده شود.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله روش های موجود برای تمیز کردن سازه چادری را نیز مطالعه کنید. 

نگهداری سازه پارچه ای پس از اجرا

سخن پایانی

تکنیک مورد نیاز برای محصول داخلی یا خارجی هر چه باشد، ما همیشه دستورالعمل‌های آسانی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که باید آن‌ ها را دنبال کنید تا ساختار کششی شما را در بهترین حالت نگه دارند. با این حال، ما همیشه برای هر گونه مشاوره یا کمک در تعمیر و نگهداری در دسترس هستیم، و البته می‌توانیم این کار را برای شما انجام دهیم و این اطمینان را به شما می ‌دهیم که سازه پارچه ای شما برای مدت طولانی در شرایط عالی باقی می ‌ماند. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دنیای چادر، اینجاست تا با جامع ترین خدمات تعمیر و نگهداری ساختار غشایی کششی و ساختار کابلی پارچه ای به شما کمک کند. همه سازه ها به سطحی از نگهداری نیاز دارند. شما می توانید برای مشاوره و خرید انواه سازه پارچه ای، چادری و سازه کششی با مشاوران دنیای چادر در ارتباط باشید.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat