پوشش سیلوی غلات، روکش علوفه، روکش سیلوی دامداری

پوشش سیلوی غلات، روکش علوفه، روکش سیلوی دامداری
غلات گیاهانی یک ساله هستند که چرخه ی زندگی خود را در یک فصل زراعی به پایان می رسانند و دارای دو گونه سردسیری ( گندم، جو و…) و گرمسیری )برنج، ذرت و…)اند. مطمئنا با دیدن نام محصولاتی همچون گندم و برنج به اهمیت غلات پی برده اید. اهمیت و ارزش غذایی بالای این محصولات موجب شده است که همواره در طول تاریخ بعنوان اصلی ترین منبع غذایی بشر نقش آفرینی کند. از همین رو انسان ها همواره تلاش کرده اند تا با اعمال مراقبت های ویژه در مراحل مختلف کاشت و داشت و برداشت این محصولات، اصلی ترین منبع غذایی خود را ضایع نسازند.

اززمان های قدیم متداول بوده مردم ایران، یونان و مصر باستان برای نگهداری غلات خود از خمره های سفالین استفاده می کردند و معمولاً این خمره ها را یا درون زمین کار می گذاشتند و یا در اتاق های خشت و گلی کنار هم می چیدند. به مرور زمان با افزایش جمعیت و افزایش تولید و مصرف استفاده از اتاق های گندم (انبار) متداول شد. حدوداً از آغاز قرن اخیر با توجه به پیشرفت هائی که بشر در زمینه راه و ساختمان و مهندسی داشت از تکنیک های ساختمانی پیشرفته جهت ساخت سیلوهای بلند استفاده نموده است.


جریان غله از تولید به مصرف:
به طور کلی برداشت غله در زمان کوتاهی کلاً ۱ الی ۲ هفته انجام می شود. ذخیره سازی غلات برای محلی دیگر و نیز برای مصرف بلند مدت در سیلو انجام می شود. در عمل ۵ نوع سیلو شناسائی شده است:

۱- سیلوی مزرعه ۲- سیلوی محلی ۳- سیلوی منطقه ای ۴- سیلوی صادراتی ۵- سیلوی وارداتی

آن چه که مورد نظر ماست نگهداری غله در سیلو به مدت زمانی طولانی که این امر به عوامل مختلف بستگی دارد از جمله:

۱- رطوبت

۲- حرارت

که هر دو آن ها در رشد و نمو میکروارگانیسم ها خصوصاً قارچ ها مؤثرند. از جمله عواملی که بر روی کندوه اثر می گذارد درجه حرارت بیرون کندوهاست.

برای جلوگیری از عمل کندانس رطوبت باید دائماً سیلو را هوادهی کرد که این عمل هوادهی را از پائین سیلو انجام می دهند که ضمن این که هوا از پائین به بالا حرکت می کند تمام دانه ها هوا را به طور مناسب دریافت کرده عمل هوادهی توسط فنرهای سانتریفوژی با فشار معین و با محاسبه افت فشار صورت می گیرد و در نهایت از بالای سیلوها در نقاط خاصی سیکلون ها قرار گرفته اند که گرد و غبار را جمع آوری کرده و نیز هوا را خارج کرده همچنین داخل کندوها سیستم های حرارت سنجی وجود دارد که الکتریکی می باشند و اگر حرارت زیاد شد مثلاً زنگ می زند که ما باید هوادهی کنیم.

عوامل مؤثر در نگهداری غلات در سیلوها و انبارها عبارتند از:

رطوبت
حرارت
تهویه
کیفیت دانه
۱- رطوبت
به دلایل تنفس غلات به خصوص اگر به آفات انباری آلوده شوند، رطوبت افزایش یافته که تا یک حدی مشکلی نیست ولی اگر رطوبت از آن حد بیش تر شود محصول ما دچار فساد می شود. این رطوبت را رطوبت بحرانی گویند.

۲- حرارت

در اثر تنفس غلات، حرارت نیز بالا می رود که باید تهویه و هوادهی کرد.

۳-تهویه

۴- کیفیت دانه

گاهی پوشش دانه یا در اثر عوامل مکانیکی یا در موقع خرمن کوبی یا بوجاری یا حمل و نقل با elevator آسیب دیده و یا مورد هجوم حمله حشره ای یا یک جونده قرار گرفته باشد. دانه های شکسته شده به مراتب بیش تر از دانه های سالم تنفس می کنند و راحت تر نیز محتویات محصول را در اختیار میکروارگانیسم ها و حشرات قرار می دهند.


آفات انباری
انواع آفات غلات در انبارها عبارتند از

حشرات
کنه ها
موش ها
قارچ ها و کپک ها
زیان ها و خسارت های آفات غلات یا کمی می باشد یا کیفی یا بهداشتی. مثلاً سن که علاوه بر ضررکمی، ضرر کیفی نیز دارد. سن روی بزاق آنزیم پروتئاز دارد که گلوتن (پروتئین) گندم را هضم کرده و خورده و وقتی که روی گندم بریزد یک مقدار از بزاقش روی گندم می ماند و باعث می شود گندم فاقد ارزش شود و محصولات آن گندم از جمله نان ارزش غذائی و کیفیت خوبی نداشته باشد

پوشش سیلو ( روکش سیلوی غلات ، علوفه ، دامداری )
روکش سیلوی غلات :
این روکش به رنگ سبز تهیه می شود و بهمین دلیل نور را کمتر عبور داده و به پشت خود منعکس نمی کند. روکش سیلوی غلات در برابر نوک پرندگان و جوندگان همچون موش و …. مقاوم است و از بین نمی رود. از دیگر مزیت های این محصول:

ضــد کپک زدگی
ضد رطـوبت
عایق در برابر اشعه ماورای بنفش و نور خورشید ( دارای UV )
عایق در برابر گرمای شدید و یخ زدگی
روکش سیلوی علوفه :
این روکش به رنگهای مختلف تهیه می شود و تمامی خصوصیات روکش سیلوی غلات را داراست، روکش سیلوی علوفه نیز در برابر نوک پرندگان همچون کلاغ و جوندگان همچون موش مقاوم بوده و از بین نمی رود. از دیگر مزیت های این محصول :

ضدکپک زدگی
ضد رطوبت
عایق در برابر اشعه ماورای بنفش و نورخورشید(دارایUV)
عایق در برابر گرمای شدید، سرما و یخ زدگی
روکش سیلوی دامداری ها:
این روکش به رنگهای سبز و آبی تهیه می شود. خصوصیات روکش سیلوی دامداری:

ضد کپک زدگی
ضد رطوبت
عایق در برابر نور خورشید و اشعه ماوراءبنفش
عایق در برابر سرما و گرمای شدید
مقاوم در برابر پارگی
مزیتهای این محصول در مقایسه با نایلون:

نایلون در برابر سرما شکننده و پودر میشود در صورتی که این نوع پوشش در برابر سرما کاملا مقاوم میباشد.
در صورت پارگی در سطح، نایلون غیر قابل ترمیم است در صورتی که کلیه پارگیها در این محصول قابل ترمیم بوده و به هیچ وجه این پارگی در سطح پوشش ادامه پیدا نمی کند.
عمر مفید نایلون نهایتا یکسال می باشد در حالیکه این پوشش دارای ۵ سال ضمانت است.
نایلون دارای محدودیت در ابعاد است در حالیکه این نوع پوشش هیچ گونه محدودیتی در ابعاد ندارد.
روکش سیلوی غلات


گروه تولیدی دنیای چادر ، توانسته است با استفاده از بهترین برزنت های ضد آب، محصولات مفیدی را جهت استفاده کشاورزان، باغداران، دامداران و دامپروران عزیز تولید نماید :

انواع چادر پوشش غلات
پوشش سیلو
روکش ضد آب علوفه
تشک گوساله
روکش ذرت
اجرای چادر های نمایشگاهی
انواع چادر به همراه طراحی، دوخت، پانچ، نصب و غیره
انواع چادر با مناسب ترین قیمت
کارشناسی و اندازه گیری در محل ۰۹۱۲۴۰۴۹۸۷۱

مشاوره رایگان ۰۹۱۲۴۰۴۹۸۷۱

برای ملاحظه نمونه کارهای اجرایی فروشگاه دنیای چادر و سایر خدمات قابل عرضه ما اینجا را کلیک کنید.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat