برزنت چیست؟

برزنت چیست؟
پارچه برزنت چیست؟ آیا می دانید که برزنت چه مشخصات و ویژگی هایی داشته و موارد کاربرد این پارچه چیست؟ دنیای چادر ضمن معرفی انواع پارچه برزنت، امکان خرید آسان بهترین نوع این پارچه را فراهم آورده است.

برزنت نوعی پارچه بسیار سخت ومحکم وضخیم بوده و علاوه بر آن منعطف و ضدآب است که معمولا از پارچه‌هایی مانند کرباس و یا پلی استر با روکش یورتان و یا پلاستیک هایی مانند پلی اتیلین ساخته می‌شود، همچنین کاربرد های مختلفی در صنایع و زندگی روزمره انسان ها دارد..
برزنت به دو صورت پنبه و پلی استر پنبه است. سایز بندی این نوع پارچه درعرض های ۱۰۰ تا ۲۰۰ سانتی متر موجود می باشد. با توجه به نیاز و سفارش از وزن ۲۲۰ الی ۷۴۰ گرم بر متر مربع موجود است. برزنت با نام های یک لا نخ تا شش لا نخ در بازار مشهور بوده و به صورت های برزنت موادی، برزنت خام، برزنت چاپی، برزنت آهاری، برزنت های خطی یافت می شود. . پارچه های برزنتی در دوخت پرده های ضخیم و عایق حرارت، روکش اتومبیل ها و ساک و کیف های مختلف و به طور کل در هر جا که ضخامت در مقایسه با ظرافت اولویت دارد مورد مصرف قرار می گیرند.
آیا شما هم به دنبال خرید بهترین جنس، کیفیت و قیمت انواع پارچه های برزنتی هستید و نمی دانید که از کجا خریدی مطمئن از قیمت و کیفیت این پارچه را انجام دهید؟
بی شک داشتن اطلاعاتی قبل از خرید پارچه برزنتی، می تواند کمک شایانی را به خریداران این پارچه نموده باشد که خرید خود را به صورت تضمینی انجام داده باشند.
مجموعه دنیای چادر، یکی از باسابقه ترین ها در عرضه انواع بهترین پارچه های برزنتی؛ پیشنهادات ویژه ای برای خریداران انواع برزنت دارد. کافیست تا پایان این مطلب همراه ما باشید.
برزنت چیست

آشنایی با انواع برزنت چند لایه موجود در بازار

همانطور که می دانید یکی از پارچه های بادوام و مقاوم موجود در بازار، پارچه برزنت است که در صنایع گوناگونی از آن استفاده می شود.
تولید برزنت با استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک، اهمیت زیادی داشته، چرا که صنایع مصرف کننده از پارچه برزنت، صنایع مهمی بوده و به جد به کیفیت بالایی از این پارچه نیاز داشته اند.
این موضوع سبب شده تا امروزه شاهد تولید انواع برزنت با تعداد لایه های مختلف باشیم که هر یک از مشخصات و کاربردهای متفاوت و البته از نرخ قیمت مختلفی هم برخوردار بوده اند.
برزنت از چند لایه نخ به اصطلاح تاروپود تشکیل شده است که مشتری و صاحبان صنایع را با این اصطلاحات با برزنت ها آشنا می کنند:

۱٫ برزنت ۱لا ۵ لا: این نوع برزنت وزنی معادل ۳۰۰ گرم بر هر متر مربع وزن دارد که ۸۰ درصد تار وپود نخ این نوع برزنت از پنبه و۲۰درصد نخ تار پود از پلی استر تشکیل شده است و کاربری های مختلفی دارد که از جمله موارد مصرفی میتوان به تولید دستکش های جوشکاری و برزنت دهنه کولر و ….اشاره کرد..

۲٫ برزنت ۲لا ۳لا: این نوع برزنت وزنی تقریبی حدود۴۵۰ گرم بر هر متر مربع را دارد و۸۰ درصد نخ پنبه و ۲۰درصد پلی استر دارد و کاربرد این نوع برزنت برای تولید سایبان وچتر و پرده و ... می باشد..
۳٫ برزنت ۳لا ۳لا: این نوع برزنت هم وزنی برابر با ۵۵۰گرم بر هر متر مربع را دارد و مثل موارد بالا ۸۰ به ۲۰از پلی استر و پنبه تشکیل شده واز کار بردهای مختلف آن می توان به این موارد اشاره کرد: تولید چادر های نظامی وصحرایی وانواع پرده و چتر و آلاچیق. این نوع برزنت ۸۰ درصد ضد آب می باشد..

۴٫ برزنت ۳لا ۶لا: این نوع برزنت عمر بسیار بالایی دارد که بهترین نوع برزنت تولید داخل می باشد، وزنی برابر با ۷۳۰ گرم بر هر متر مربع را دارد و تاروپود این نوع برزنت نیز مانند موارد بالا ۸۰ به ۲۰از پنبه و پلی استر تشکیل شده و به نوعی با تاروپود خوبی که دارد برزنت ۱۰۰ درصد ضد آبی می باشد که کاربرد های فراوانی دارد. از جمله موارد مصرف آن میتوان به انواع چادرهای کامیون چادرهای نظامی و هر سازه ای که نیاز به کاور ضد آب و ضخیم و مستحکم را دارد..

_البته لازم به ذکر است که نسبت تاروپود انواع برزنت ها، جهت کمتر شدن قیمت قابل تغییر می باشد و می توان آن را ۶۰ به۴۰ نیز تولید کرد به این معنی که ۶۰ درصد پنبه و ۴۰ درصد پلی استر قابل تولید می باشد. که این نوع برزنت به مراتب عمر کمتری به نسبت موارد بالا دارد.

مزایای برزنت کدام است؟

امروزه در صنعت نساجی، شاهد تولید انواع پارچه های گوناگونی هستیم که هر یک با توجه به مشخصات و ویژگی هایی که داشته، مورد استفاده قرار می گیرند.
با توجه به موارد مصرف گوناگونی که پارچه های برزنتی دارند، آیا می دانید که مزایای پارچه های برزنتی کدام است؟
از جمله مهم ترین مزایای پارچه برزنتی که منجر به موارد مصرفی گوناگون این پارچه شده، می توان به این موارد اشاره داشت:
 • استقامت بالا در برابر نور آفتاب و آب
 • استقامت کششی بالا
 • اقتصادی ترین پوشش فضاهای باز
 • تولید شده در تعداد لایه های گوناگون (تا شش لایه)

رنگ بندی برزنت

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که می تواند حتی در تعیین نرخ قیمت انواع پارچه های برزنتی، نقش فزاینده ای را داشته باشد، رنگ پارچه برزنت است.
امروزه شاهد آن بوده ایم که کارخانجات داخلی تولید کننده انواع برزنت، این پارچه را در طیف رنگی متنوعی تولید و به بازارهای فروش پارچه، روانه می سازند.
از جمله پرفروش ترین و پرتقاضاترین طیف رنگی پارچه برزنت، رنگ های ذیل در کالیته رنگی این پارچه می باشند:
 1. سبز
 2. قهوه ای
 3. خاکی
 4. سفید
 5. مشکی
 6. سورمه ای

در حال حاضر بسیاری از صنایع گوناگون در کشور ما بوده که از رنگبندی های ذیل، جهت تولیدات خود استفاده می کنند.
به دنبال مثال رنگ قهوه ای پارچه برزنتی، عمدتا مناسب دوخت و تولید انواع چادرهای برزنتی مناسب نیسان و خودروهای باربری بوده و یا پارچه برزنتی سبز در تولید انواع چادرهای نظامی، کاربرد ویژه ای داشته است.
برزنت چیست

مهم ترین کاربردهای پارچه برزنتی

حال که صحبت از طیف رنگی پارچه های برزنتی و در طرف مقابل، کاربردهای مهم این پارچه شد، برخی از مهم ترین کاربردهای پارچه های برزنتی را می توانیم در اینجا نام ببریم.
شایان ذکر است که در هر یک از کاربردها، پارچه های برزنتی با طیف رنگی و مشخصات فنی منحصربفردی مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به دیگر فاکتورها از قبل وزن، عرض، کیفیت و ...، تعیین قیمت می گردند.
از کاربردهای مهم پارچه های برزنتی می توان به این موارد اشاره داشت:
کاربرد های نظامی، چتر، سایبان، خیمه، چادر، روکش کالا، روکش پالت، چادر اسکلتی (تونلی)، روکش انواع وسایل کشاورزی، خیمه اسکلتی، روکش ضد آب انواع محصولات، روکش کولر، چادر وسایل نقلیه سنگین، چادر مراسم عزاداری و هییت، چادرهای مسافرتی و ...
در ادامه به بررسی چند مورد از مهم ترین کاربردها و موارد مصرفی پارچه های برزنتی می پردازیم که امروزه نرخ فروش به مراتب بیشتری را دارند.

پارچه برزنت در دوخت انواع چادرهای مسافرتی

همانطور که می دانید چادرهای مسافرتی یکی از نیازهای مهم هنگام مسافرت هستند که می توانند برای افراد علاقه مند به گردش، مسافرت و یا افرادی که نیاز به چادرهای کمپینگ جهت استراحت دارند، مناسب بوده باشند.
با توجه به شرایط جوی گوناگونی که در کشور و در فصول مختلف سال وجود دارد، چادرهای مسافرتی و کمیینگ بایستی با بکار بردن پارچه های خاص با ویژگی های منحصربفردی دوخته شده و سپس روانه بازارهای فروش گردند.
در دوخت چادر های مسافرتی استفاده از پارچه های ضد آب اهمیت زیادی دارد. یکی از بهترین این انواع، پارچه های برزنتی هستند. با شروع فصل بارندگی و آغاز مسافرت ها استفاده از چادرهای مسافرتی بیشتر می شود.
این جنس پارچه در طرح های ساده و خط دار فراوان تر هستند. برخی از تولیدی ها و نساجی ها بسته به نیاز بازار و همچنین سفارشاتی که می گیرند، اقدام به بافت آن پارچه می کنند. تولیدی های بزرگ و نساجی های بافنده برزنت، انواع مختلف از این پارچه را تولید و به بازار مصرف عرضه می دارند.
جالب است بدانید بر روی پارچه های برزنت ضد آب با لایه پی وی سی پوشیده شده است. پارچه های برزنتی با قابلیت های مختلف مصرف، در انواع مختلف و با قیمت های متفاوت در بازار خرید و فروش می شوند. تولیدی های زیادی در کشور بافت انواع پارچه های برزنتی را در دستور کار خود دارند.
برزنت چیست

پارچه برزنت مناسب چادرهای کانتینری و ترانزیتی

یکی دیگر از مصارف مهم پارچه های برزنت، در تولید و دوخت انواع چادرهای کانتینری و ترانزیتی است.
حتما شما هم تریلرها، ترانزیت ها و یا خودروهای ترانزیت دار را دیده اید که در باربری های وارداتی و صادراتی کشور از راه های زمینی مشغول به فعالیت هستند.
چادرهای ترانزیتی و کانتینری؛ از اهمیت جدی برخوردار بوده، چرا که به نوعی پوشش و کاور مناسب برای بار به شمار می آیند.
پس در تولید و دوخت این چادرها بایستی از بهترین جنس و کیفیت پارچه استفاده شود که بنظر می رسد پارچه برزنت با دارا بودن فاکتورهای لازمه، یکی از بهترین پارچه های چادر کانتینری به شمار می آید.
به طور کلی از جمله ویژگی های پارچه های برزنتی که سبب شده گزینه مناسبی در دوخت چادرهای کانتینری باشند، می توان به این موارد اشاره داشت:
سبک و قابل حمل هستند.
 1. در برابر شرایط آب و هوایی یا جوی گوناگون، مقاومت خوبی دارند.
 2. مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی و قلیایی داشته اند.
 3. در برابر عوامل طبیعی به خصوص نور خورشید، مقاوم هستند.
 4. در طیف رنگی متنوع مانند آبی، نارنجی و نقره ای تولید شده اند.

نکته جالب پیرامون چادرهای کانتینری این است که این چادرها امروزه در حمل و نقل های ریلی و حتی حمل و نقل های آبی با کشتی و قایق، به عنوان روکش کالاها، مورد استفاده ویژه ای هم قرار گرفته و از این روی، تولید آن ها اهمیت بالایی داشته است.
برزنت چیست

چگونه پارچه برزنت خوب و ارزان بخریم؟

یکی از دغدغه های اصلی خریداران پارچه های برزنتی که خودشان ممکن است تولید کنندگان انواع صنایع مصرفی از این پارچه باشند، حضور واسطه ها در بازار این پارچه و عرضه کیفیت نامرغوب برزنت است.
بی شک فروشنده ای که بتوانند با حذف واسطه ها، دو اصل قیمت و کیفیت را متناسب با هم ارائه دهد، در بازار امروزی مشتریانی ثابت و با ایمان خواهد داشت.
امروزه با توجه به مشکلاتی که در بازارهای خرید و فروش حضوری وجود داشته و نمی توان از دلالان و واسطه ها نیز چشم پوشی کرد، بنظر می رسد که مطمئن ترین و اقتصادی ترین شیوه خرید پارچه برزنت، خرید اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری می باشد.
اگر شما بتوانید مرکز فروشی را انتخاب کنید که ویژگی های ذیل را دارا باشد، در خرید اینترنتی برزنت از آن تردید نکنید:
 • حذف تمامی واسطه ها میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان پارچه برزنت
 • داشتن ارتباط مستقیم با برترین تولید کنندگان برزنت
 • ارائه مشاوره های رایگان قبل از خرید به مشتریان، جهت خریدی آگاهانه
 • ارسال سفارشات در کمترین زمان ممکن

فروش انواع پارچه برزنت در مجموعه دنیای چادر

مجموعه دنیای چادر ابتکار آمادگی خود را جهت فروش، طراحی و دوخت انواع پارچه از جمله پارچه برزنتی، پارچه برزنت ضد آب، برزنت ترانزیتی، برزنت، انواع چتر و سایبان و آلاچیق، انواع چادر مسافرتی و روکش ، پارچه های بیمارستانی و تنظیف بیمارستانی و … اعلام می دارد.
اگر شما هم قصد خرید بهترین پارچه های برزنتی و دیگر محصولات تولیدی از این پارچه را دارید، می توانید روی این مرکز فروش، حساب ویژه ای باز کنید.
چرا برای یکبار هم که شده به دنیای چادر اطمینان نکرده و خرید خود را از این مجموعه انجام نمی دهید؟

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02633119 - 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2024 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat