وبلاگ

استفاده از سازه کششی در ساخت گلخانه ها

استفاده از سازه کششی در ساخت گلخانه ها

سازه‌ های گلخانه ‌ای ساختمان ‌های پیچیده ‌ای هستند که باید نیاز های مختلفی مانند کنترل ریزاقلیم داخل گلخانه، استحکام عناصر سازه ‌ای و هم چنین ویژگی ‌های رادیومتری و مکانیکی مصالح سقف را برآورده کنند. سیستم پوشش باید امکان انتقال تابش خورشیدی را برای نیاز های محصول فراهم کند و عملکرد های مقاومتی را در رابطه با اقدامات خارجی مانند بارهای باد و برف تضمین کند. آن چه در این مقاله مورد بحث قرار گرفته مربوط به یک ساختار حمایتی کششی می باشد که برای پوشش تأسیسات کشاورزی حفاظت‌ شده طراحی شده است.

دنیای چادر، تجربه گسترده ای در ارائه راه حل های ساختاری غشایی کششی مهندسی شده و قابل اعتماد برای گلخانه ها دارد. محفظه های هوا، طراحی های با دهانه شفاف و دهانه های قاب شده تنها برخی از راه حل های نوآورانه ای هستند که دنیای چادر به گلخانه داران در سراسر ایران ارائه می دهد. سازه ‌کششی گلخانه‌ای ما از غشای گلخانه ‌ای سفارشی برای شفافیت و شکست ایده‌ آل نور یا غشا های مات برای محیط‌ های رشد کنترل ‌شده ‌تر استفاده می ‌کنند. دنیای چادر دارای گزینه های اجاره و خرید با قیمت ارزان و رقابتی است که راه حل های مقرون به صرفه ای را برای گلخانه ها با هر اندازه ای ارائه می دهد.

طراحی و ساخت گلخانه

طراحی و ساخت گلخانه ها باید آن ها را قادر سازد تا عملکرد های از پیش تعیین شده خود را تحت شرایط مشخص (استفاده عادی، نگهداری عادی) و در مدت زمان مشخص (عمر طراحی استاندارد) تکمیل کنند.

الزامات طراحی سازه کششی در ساخت گلخانه عمدتاً شامل سه نکته زیر است:

مطالب پیشنهادی دنیای چادر: نحوه شست و شو سازه کششی

استفاده از سازه کششی در ساخت گلخانه ها

الزامات قابلیت اطمینان برای سازه کششی گلخانه ای

در شرایط استفاده معمولی، سازه گلخانه می تواند بارهای احتمالی مختلف از جمله بارها را بدون تغییر شکل و آسیبی که بر کاربری تأثیر می گذارد تحمل کند. در حین استفاده از گلخانه، سازه تحت بار های مختلفی مانند بار باد، بار برف، بار محصول، بار تجهیزات و ... قرار می گیرد که سازه باید تحت این بارها قابل اطمینان باشد.

ساختار اصلی گلخانه باید پشتیبانی قابل اعتمادی را برای ساختار محفظه فراهم کند. علاوه بر بار های فوق، سازه اصلی وزن سازه کششی محفظه و خود سازه اصلی، وزن تجهیزات ثابت، وزن محصولات کشاورزی، پرسنل نگهداری، تجهیزات موقت و غیره را نیز تحمل خواهد کرد. در طول استفاده عادی، برخی از این بار ها ممکن است در یک زمان رخ ندهند و برخی از آن ها در همان زمان رخ خواهند داد. ساختار اصلی باید در ترکیب های مختلف قابل اعتماد باشد.

الزامات دوام سازه گلخانه ای

در شرایط استفاده عادی و نگهداری عادی گلخانه، تمام سازه اصلی، سازه محفظه و تجهیزات مختلف باید دوام مشخص شده را داشته باشند. درجه حرارت بالا، رطوبت بالا و PH بالای هوایی که اجزای ساختاری و تجهیزات گلخانه در آن قرار دارد، بر دوام گلخانه گیاه تاثیر می گذارد. تأثیر این عوامل نامطلوب باید در طول ساخت گلخانه کاملاً در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که گلخانه در طول عمر طراحی استاندارد است، پیری مواد و تجهیزات و خوردگی اجزا باید در محدوده مشخص شده باشد.

اجزای ساختاری و اتصال دهنده های اصلی سازه کششی گلخانه با عملیات ضد خوردگی گالوانیزه گرم تجهیز می شوند و نصب در محل اتصال پیچ را اتخاذ می کند و نیازی به جوشکاری در محل نیست. به این ترتیب می توان از آسیب به لایه گالوانیزه در اثر گرم شدن بیش از حد قطعات در حین جوشکاری جلوگیری و از اثر ضد خوردگی لایه گالوانیزه اطمینان حاصل کرد. عملیات ضد خوردگی ساختار اصلی گلخانه و قطعات اتصال دهنده باید دوام 18-20 سال را تضمین کند.

الزامات فضای داخلی

داخل گلخانه مکانی برای رشد گیاهان و فعالیت های مدیریت تولید است. علاوه بر فضای کاشت گیاه، لازم است فضای کافی برای استقرار و کارکرد عادی انواع تجهیزات تولیدی نیز فراهم شود و در عین حال فضای مناسبی برای مدیریت بهره برداری باقی بماند. بنابراین، در فرآیند طراحی سطوح افقی، عمودی و مقطع گلخانه، لازم است فضایی فراهم شود که نیاز های تجهیزات پشتیبانی مختلف، امکانات و روش ‌های مختلف تولید و بهره ‌برداری مورد نیاز ساختمان‌ های گلخانه ‌ای را برای اهداف مختلف برآورده کند.

 

🔥 برای بازدید از محصولات دیگر بر روی لینک های زیر کلیک کنید. 🔥 🔗پارچه کانتینری🔗                       🔗پارچه ترانزینی🔗                          🔗سازه چادری🔗

 

نور طبیعی مورد نیاز گلخانه

سازه کششی گلخانه ای بسیار شفاف ما یک محیط رشد ایده آل را با کمک گرفتن از طبیعت ایجاد می کند:

1.نور پراکنده، سایه را از بین می برد.

2.شفافیت، امکان گرمایش طبیعی خورشیدی را فراهم می کند. پیشرفت های تکنولوژیکی در گرمایش و سرمایش در حال حاضر به راحتی گنجانده شده است تا به طور قابل توجهی هزینه ها را کاهش دهد.

3.مقاوم در برابر آب و کپک.

4.قابلیت ضد حریق استثنایی.

5.طراحی ریپ استاپ با استحکام بالا.

6.موجود در رنگ سفید شفاف.

سایر موارد استفاده از سازه های کششی دنیای چادر علاوه بر گلخانه ها

پارچه های مات و فضای بدون نور مورد نیاز گلخانه

راه حل رشد بدون نور ما چندین مزیت را ارائه می دهد:

1.محیط کاملاً کنترل شده.

2.لایه غشایی دوتایی کامل با عایق.

3.تنگی شدید هوا.

4.مقادیر حرارتی بالا (تا R-30).

5.مقاوم در برابر آتش و مقاوم در برابر کپک.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله سازه کششی ضدحریق را نیز مطالعه کنید.

5 دلیل اصلی برای انتخاب دنیای چادر

1.تحویل فوری از موجودی - سازه های پارچه ای کششی می توانند پروژه ها را در بازه زمانی بسیار کوتاه تری نسبت به ساخت و سازهای معمولی تکمیل کنند.

2.حتی برای شدید ترین شرایط آب و هوایی مهندسی شده - از آرامش خاطر لذت ببرید: سازه کششی طوری مهندسی شده است که در برابر شرایط آب و هوایی شدید مقاومت کند.

3.بدون نیاز به پایه - سازه ها را می توان به راحتی به آسفالت موجود یا زمین خام متصل کرد.

4.هوابندی – می‌توان گفت که سفتی هوا در سازه‌ های کششی به دلیل نوع ساخت دیوار مورد استفاده تقریباً صفر است. کل ساختار ساختمان به طور خاص برای جلوگیری از جریان هوا و حفظ یکپارچگی ساختاری قوی طراحی شده است.

5.اجاره با گزینه خرید - پس انداز جریان نقدینگی خود را با برنامه اجاره راحت دنیای چادر افزایش دهید.

سایر موارد استفاده از سازه های کششی دنیای چادر علاوه بر گلخانه ها

1.عملیات رشد

2.پرورش ماهی

3.آکواپونیک

4.تاسیسات کمپوست سازی

5.انبارداری

شما می توانید برای سفارش و خرید انواع سازه کششی، سازه چادری و غیره با مشاوران و کارشناسان دنیای چادر در ارتباط باشید.

زمینه های فعالیت

طراحی و دوخت روکش کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی، پارچه برزنت، سازه های بادی و تفریحی ورزشی، سازه های پارچه ای و کششی، پوشش های سیلو، پوشش های استخر آب، تجهیزات مسافرتی، کاور لیفتراک، چادر ماشین و ترانزیتی و …

آدرس ما

کرج، جاده ملارد، ایستگاه منظریه، روبروی شهرداری منطقه ۱۰، پلاک ۱۰
[email protected]

تلفن: 02636609320
فکس: 02636639298
همراه: 09124049871
واتس اپ:  09924500600 
واتس اپ:  09024049871

ساعات کاری

ساعات کار دنیای چادر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 18  می باشد

جمعه ها تعطیل است

Back To Top
© 2023 DonyayeChador. All Rights Reserved. Design by MehdiEdalat